Excel Nedir?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda YAREN tarafından 31 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Excel nedir ne işe yarar,Excelle neler yapılabilir?

  Microsoft Excel windows altında çalışan bir elektronik tablolama programıdır.
  Bu ektronik tablo, rakamlar, sözcükler ve tarih gibi verilerle amaca uygun olarak matematiksel işlemler içeren tablo ve şablon oluşturulan, grafik çizilen, temel veri tabanı işlemlerini destekleyen bir programdır.

  Excel ile etkileşimli tablolar hazırlanır. İşlevler ve matematiksel formüllerle hazırlanan tablolarda değişkenlere göre sonuçlar veren tablolar oluşturulur. Ücret bordrosu, faiz hesaplamaları, enflasyona endeksli değerlendirme tabloları hazırlanarak değişkenlerin yaratacağı sonuçlar bulunur.Verilerle hazırlanan tabloların grafiklere dönüştürülmesi grafik sihirbazı ile kolayca sağlanır.

  Kolayca seriler oluşturulur. Bir veri tabanı biçiminde kullanılarak veriler üzerinde sıralama, arama, süzme gibi seçeneklerle uzun komut satırlarına gerek olmaksızın kolay bir çalışma biçimi sunar.

  Hücrelere ilişkin her kenar için bağımsız kenarlıklarla kolayca biçimsel tablolar yaratılır. İşlevlerle mantıksal karşılaştırmalar ve sözcük, terim, simge gibi sonuçlar veren tablolar hazırlanır. saat ve tarihleri sayısal verilere, sayısal verileri saat ve tarihlere dönüştürerek matematiksel işlemler yapılır. Bu özellikle vadeler, gün hesaplamaları kolay bir matematiksel işleme dönüşür.
  Geniş tablolar üzerinde kolayca hareket edebilme yeteneği ve arama seçenekleri ile verilerden olabildiğince yararlanılır. Metin yazabilme, matematiksel işlemler yapabilme, resim ekleme, nesne ekleme, grafik özellikleri ile bir çok farklı veriyi içeren sayfalar oluşturulur. Bir resim dosyası olarak eklenen şirket logosu, yapılan hesaplam ayı içeren bir tablo, tablonun grafiksel görünüşü ve yorumunu içeren bir metin ile sayfa hazırlama olanağı sunar.

   
Yükleniyor...
- Excel Nedir Forum Tarih
Excel'de Nasıl Makro Oluşturulur? Teknik Yardım 24 Şubat 2012
Excel'de Dört İşlem Nasıl Yapılır? Teknik Yardım 18 Şubat 2012
Excel'de Formül Nasıl Yazılır Teknik Yardım 18 Şubat 2012
Microsoft Excel ve Word Belgelerine Şifre Koyma Resimli Anlatımı Teknik Yardım 30 Ekim 2010