Evlilik programları ve kadınlar

'Medya Bölümü' forumunda Eylem tarafından 18 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Eylem

Eylem Editör Site Yetkilisi

Evlilik programları ve kadınlar

Kadınlarımızın, özellikle evde duran bayanlarımızın ısrarla evlilik programlarını izlemelerine anlam veremiyorum. Resmen televizyonlarda insan pazarları kuruluyor ve biz bunları izleyerek destek veriyoruz.

Amacım evlilik programlarında çalışanların ekmeklerini sonlandırmak filan değil. Yanlış da anlaşılmak istemem. Fakat kafası zehir gibi çalışan bayanlarımızın bu şekilde sömürülmesine de bir anlam veremiyorum. Evlilik programları izleyerek geçirdiği vakitte çok rahat kitap okuyup kendini geliştirebilecekken sabahtan akşama kadar televizyon karşısında evlilik programı izleyenlere de anlam veremiyorum. Yürüyüş yapabilir mesela o saatler arasında. Çünkü evlilik programları kanaldan kanala hiç bitmiyor. Özellikle belli bir saatte tüm kanallarda evlilik programları olduğunu görebilirsiniz. Suçu televizyon kanallarında aramıyorum. Arz ve talep meselesi. Evlilik programı rağbet gördükçe elbette onlarda para kazanmak için bu yönteme başvuruyorlar. Bir de bunların reyting uğruna yaptıkları saçmalıklar yok mu? Aklım almıyor gerçekten. İnsanların rahatsızlıklarını yüzlerine vurup, o kadar insanın içerisinde rencide etmiyorlar mı? Delirmemek için zor tutuyorum kendimi. Orada evlenilmez güzel kardeşim. Onların bu şekilde iyi kaliteli bir programmış gibi konuşmalarına inanmayın. O güzel beyinlerini bunlar ile harcamayın. Evladınızla vakit geçirin, kitap okuyun, yürüyüş yapın, internette sörf yapın ama yine de lütfen evlilik programlarını izlemeyin izlettirmeyin. Beyinlerinizin körelmesini istemiyorsanız bunu yapmayın. Saatlerce televizyon karşısında kimin kimle kavga edeceğini, kimin hangi erkeğe ilgi duyacağını merak etmeyin. Bunlar normal olmayan durumlar ve herkesin evinde olan televizyonlar ile halkımıza normalleştirilme çabası içerisinde olanların ekmeğine yağ sürmeyin.

Sizler bayanlar ki kanserle bile boğuşurken mücadeleyi bırakmayanlarsınız, hoşunuza gidiyor mu yani saatlerce televizyon karşısında oturup evlilik programı izlemek? O programları yapanlar 2-3 saat içerisinde milyonları kazanırken siz ucuza kurduğunuz sofralarınızla yemek yerken onları izlemek içinize siniyor mu?

Sağlıklı Kalın…