Evin Havası Nasıl Temizlenir ?

'Sağlık Rehberi' forumunda Blue tarafından 27 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu


 1. Uzmanlar, evin içindeki havanın temiz olmasının alerjisi ve astımı olan insanların tedavi sürecinde önemli olduğunu söylüyorlar.

  Alerjisi ve astımı olanlar için faaliyet gösteren Allergy & Asthma Network Mothers of Asthmatics (AANMA) isimli kuruluş, alerjenleri ve tahriş edici maddeleri azaltarak, evinizin havasını temiz tutmanız için size 5 öneri sunuyor.

  1. Sigara içme: Aile üyelerinden ve evinize gelen misafirlerinizden sigara içmemesini isteyin.

  2. Küf-rutubet: Lavaboların altını, duşun ve banyo küvetinin çevresini, pencere eşikleri ile nemli olabilecek tüm alanları araştırın. Suyun kaynağını bulun, orayı tıkayın ve gözle görünen küfü temizleyin. Bodrumlarda nem alıcı cihazlar kullanın.

  3. Odayı havalandırın: Havalanmış, yıkanmış perdeler, çarşaflar, yatak örtüleri kullanın ve odanın her yerinin tozlardan ve alerjenlerden arındırılmış olmasını sağlayın.

  4. Filtreli elektrik süpürgesi kullanın: Eğer süpürgenizde filtre yoksa, en kısa sürede bir tane filtreli elektrik süpürgesi edinin. Bu süpürgeler, odanızın havasındaki toz zerreciklerini, alerjenleri hapsediyor.

  5. Klimanızın toz filtrelerini değiştirin: Klimalarınızı kullanmaya başlamadan toz filtresini değiştirin. Çünkü bu filtreler sizin daha iyi nefes almanızı sağlar
   
 2. Cevap: Evin Havası Nasıl Temizlenir ?

  Bu Değerli Bilgiler İçin Çok Teşekkürler Emeğinize Sağlık
   
Yükleniyor...
- Evin Havası Nasıl Forum Tarih
Evin havası nasıl temizlenir Kadınca 8 Şubat 2013
Evinizin havasını değiştirecek bitkiler Kısa Bilgiler 27 Ocak 2014
Böbrekleri uzun süre görevini yapamayan bir insanın yaşamı neden tehlikeye girer? Sağlıklı Beslenme ve Diyet 7 Haziran 2016
Eviniz için dekoratif ayna modelleri 2016 Kadınca 19 Mayıs 2016