Evden Camiye Giderken Okunacak Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Wish tarafından 6 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. Camiye Giderken Okunacak Dua
  Peygamber Efendimizin Camiye Giderken Okuduğu Dua
  Hz Muhammed'in Camiye Giderken Okuduğu Dua

  Evden namaz kılmak için camiye giderken Efendimiz'in okuduğu duâyı okumak müstehap tır.İbn-i Mâce'nin rivâyet ettiği hadîsinde Efendimiz şöyle buyurur:

  Kim şu duâyı okuyarak namaz için yürümeye başlarsa yetmiş bin melek O'na istiğfar eder, afvolması için duâda bulunur, namaz sonuna kadar da Rabbimiz meleklerin duâsını kabûl buyurur, afva mazhar kılar.

  Efendimiz'in okumamızı tavsiye buyurduğu duâ şudur:

  Allahümme innî es'elüke bi-hakkı's-sâiline aleyke ve bi-hakkı memşâye hâzâ. Fe-innî lem ehruc şerran velâ betaran ve lâ riyâ'en velâ süm'aten ve harectü ittika'e sahatike, vebtigâ'e merdâtike. Es'elüke en tüb'idenî mine'n-nâr ve en tağfirelî zünûbî. İnnehû lâ yağfiru'z-zünûbe illâ ente.


  Anlamı :

  Allah'ım; senin kapında sâil olarak bulunanların hakkı için, senin emrine uymak için girdiğim şu yürüyüşümün hakkı için senden (hayırlı niyetlerimin kabûlünü) istiyorum. Zira ben şu andaki yola sana karşı gelmek, büyüklenmek, gösteriş yapmak, insanların görüp beğenmelerini sağlamak için çıkmadım. Sadece azabından korkarak, rızanı umarak çıktım. Beni Cehennem'in ateşinden korumanı ve buna sebeb olacak günahlarımı da afvetmeni diliyorum. Kesin hakikat odur ki, günahları ancak sen afvedersin. Senden başka koruyucu, kurtarıcı yoktur
   
 2. Cevap: Evden Camiye Giderken Okunacak Dua

  Allah razı olsun saygılar.
   
Yükleniyor...
- Evden Camiye Giderken Forum Tarih
Evden Çıkarken Eve Girerken Okunacak Dua Dualar ve Faziletleri 17 Mart 2014
Evden Çıkarken Eve Girerken Okunan Dua Dualar ve Faziletleri 28 Kasım 2013
Fatih Altaylı Neden Görevden Alındı? Medya Bölümü 9 Şubat 2013
Recep Akdağ Neden Görevden Alındı? Sağlık bilgisi 4 Şubat 2013