Evdeki karıncalardan nasıl kurtulabilirim?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Demet tarafından 9 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

 1. Demet

  Demet Editör

  Evlerde koloni halinde gezinen karıncalar kadınların korkulu rüyasıdır. Özellikle mutfakta ortaya çıkan ve sayıları gün geçtikçe artan karıncalardan kurtulmanın yollarını biliyormusunuz?

  Hijyen kurallarına dikkat etmemenin sonucunda evlerde karıncaların gezinmesi oluyor. Karıncalar su ve yiyecek kaynaklarına yakın bir yerde yuva yapıp belli bir rota dahilinde geziniyorlar. Buna engel olmak için hijyene dikkat etmek, ortada yiyecek bırakmamak, ekmek veya yemek kırıntılarını hemen temizlemek gerekir.

  Karıncalardan kurtulmak için durumun ciddiyetine göre profesyonel bir şirketten yardım alınabilir. Geçici çözüm olarak karınca tabletleri kullanabilirsiniz.

  Pratik karınca temizleme yollarına gelince. Bebek pudrası dökülen yere karınca gelmez. Pudya ile çekilen çizgiyi karıncalar geçemez.

  Eve giriş noktalarını buldunuz ise buraya bebe pudrası dökmenin dışında bir karton parçasına ya da bir parça pamuğa nane yağı damlatın ve giriş noktasına koyun.

  Defne yaprağı da ayrı bir yöntemdir. Karıncaların izlediği yola defne yaprağı ufalarsanız bir daha evinizi ziyaret etmeyeceklerdir.
   
Yükleniyor...
- Evdeki karıncalardan nasıl Forum Tarih
Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları Bunları biliyormusunuz 30 Mart 2009
evdeki internet faturası üzerinden telefon alınır mı Teknoloji Haberleri 1 Ağustos 2016
Evdeki rutubete karşı ne yapılır Bunları biliyormusunuz 1 Mayıs 2014
Evdeki Malzemelerle Nasıl Oyuncak Yapılır Merak Ettiklerimiz 21 Kasım 2013