Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

'Bunları biliyormusunuz' forumunda YAREN tarafından 30 Mart 2009 tarihinde açılan konu

1. Evinizdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

Karıncaların geldiğini düşündüğünüz yerlere bir miktar öğütülmüş tarçın serpiniz.
    Fesleğen de karınca ve sivrisinekler için caydırıcıdır.

2/3 bardak su, 1/3 beyaz sirke ve 2-3 kaşık bulaşık sabunu karıştırarak oluşturacağınız karışımı karıncaların geldiği bölgelere serpin.

Birçok karıncanın geldiği bir yol varsa buraya bebek pudrası serpin. Pudra karıncaların koku izini bloke eder. Evinizdeki karıncalar dönüş yolunun kaybederler.Gelecek olanlar yolu kaybettikleri için bir daha dönemezler. Bu metodda karıncaların geldiğin yerin doğru tesbit edilmesi gerekir aksi takdirde gelmeye devam edeceklerdir.

Ayrıca tuz, borik asit, öğütülmüş kahve, kurutulmuş nane, sirke, karabiber de karınca gelmesini engelleyici maddelerdir. Karıncaların geldiği yerlere serpiniz. Borik asit ve diğerlerini insanlarada zararlı olduğundan görünmez yerlerde (çocuklara dikkat) kullanmaya dikkat ediniz.

Narenciye kabuklarını (limon v.s.) su ile mixerde karıştırıp karınca deliklerine dökün.

2. Cevap: Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

uzun bi süre karıncalarla uğraştım..borik asiti duymuştum ama eczanelerde bulamadım..
    en sonunda bi karınca ilacı aldım..aslında pire tozu galiba ama her neyse baya işe yarıyo...
    artık her yerde ölü karıncalar var...canlı olmalarından iyidir sanırım:s

3. Cevap: Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

Allahtan hiç üremedi benim evde :(

4. Cevap: Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

arkadaslar isvicrede oturuyorum benim banyonun ustunde havalandirma cami var ordan geliyor dus alirken bile onlara zarar vermekten korkuyorum sonucta bazi yazilar okudum diyorlar ilac falan öldürmek kolay cozum bence gelis yerini bulup onlem almak...... lütfen öldürmeyelim sonucta ALLAH a onun hesabini verecegiz dedigim gibi öldürmeyelim tskler

5. Cevap: Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

Öldürmeyin doğru söylüyosunda dışarıda öldürmeyin bir ayette bile farelere denmişki senin insanların olduğu yerde ne işin var benim evde dolapların üzerinde yerde bile var ama yapçak birşey yok

6. Cevap: Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

salonumuzda ve mutfağımızda karıncalar vardı.ama benim odama girince iyice köpurdüm.:mad:
    ben önce kapının önüne tebeşir çektim. gelmeye devam edince sinirden üzerlerine deodorant sıktım.bir anda yavaşlamaya başladılar.gelenler de kokudan hemen kaçtı.

7. Cevap: Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

bende sarımsakla çözüm buldum sevmiyorlar sarımsak kokusunu

8. Cevap: Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

karabiber cok işe yarıyo. kacacak delik arıyorlar :))

9. Cevap: Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

parfüm sıkın direkt kafalarına kafalarına geberiyorlar ! Telef ettim karıncaları benim odadaki . sinirimi bozuyorlar 1 tane daha çıksın üzerine biber gazı atıcam

10. Cevap: Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

arkadaşlar bende hiç öldürmek istemiyordum ama sonra elektrik süpürgesiyle çektim ölmediler sandım ama ölmüşler sonra bundan vaz geçtim..karabiberi geldikleri yerlere döktüm bakalım sonuç ne olacak..çok fazla olmasalardı kesinlikle karışmazdım ama sayıları çok artmıştı ve evin her köşesine ulaşmaya başlamışlardı...keşke olmasaydı...

11. Cevap: Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

karıncalara ne yaptıysam gitmiyor kahve döktüm geldikleri yola ve onlarda yollarını değiştirmişler içimden sinek ilacu sıkmak geliyo o kadar çok var ki bunaldım bana bi yol gösterin.teşekkürler

12. Cevap: Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

Karabiber, nane, tuz hic bir işe yaramıyo :-(

13. Cevap: Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

salatalık dediler denedim onuda yediler son çare tuvaletlerdeki kokuyu almak için yuvarlak koku gidericiyi yuvalarına ve yollarına koydum hepsi kaçtı salatalık hiç işe yaramadı

14. Cevap: Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

karıncaların çıktığı yere mutfak temizliği için kullandığım marxtan sıktım bir süre görmedim çıktıklarını sonra baktım ki başka çıkış yeri bulmuşlar şimdide oraya sıkıyorum ama onları yerde büzülmüş ölü hallerde görüncede acımasız mı davrandım daha masum bir yolu yok mu bu hayvanları buradan uzaklaştırmanın diye düşünüyorum...