Evde Krem Şanti Yapımı

'Damak Keyfi' forumunda Blue tarafından 17 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. Evde Krem Şanti Yapımı

Tam tatlı yapacaksınız veya pasta fakat bir bakmışsınız evde krem şanti kalmamış.Panik yok...:)

MALZEMELER
    2 adet yumurta akı
    1 çay bardağı şeker,
    3 yemek kaşığı su
    1 paket vanilya
    1 fiske tuz

KREM ŞANTİNİN YAPILIŞI

İki yumurta akını bir fiske tuzla beraber çırpma kabına alın Diğer tarafta şeker ve suyu küçük bir tencere veya cezveye koyup kaynamaya bırakın yumurta akları 1. resimdeki kadar çırpılmışken,ocakta suda eriyip kaynayan şekeri alıp sıcakken yumurta aklarını üzerine dökün.Bu sırada çırpmayı durdurmayın hatta hızlandırın. Yaklaşık 10-12 dakika çırpmaya devam edin.Çok zor katılaşıyor,sabırlı olun. en son vanilyayı koyup tekrar çırpın.Krem şantiniz hazır…

2. Cevap: Evde Krem Şanti Yapımı

merhaba ben pınar geçen gün misafirim gelecekti markete gidecek zamanım yotu bnde sizin sayanizde evde krem şanti yapmayı denemdim ama biraz sulandı pastama güzel tat katmadı ve bunun nedeni ne olabilir şimdiden teşekkürler

3. Cevap: Evde Krem Şanti Yapımı

Sağolun bu su ve şeker ne kadar kaynayacak miktarda azalma olması gerekmi

4. Cevap: Evde Krem Şanti Yapımı

Tamamen az çırpmanızdan kaynaklı

5. Cevap: Evde Krem Şanti Yapımı

Evet katılıyorum aynı zamanda sütün gayet soğuk olması gerekiyor ki krem şantimiz sulanmasın...Daha kıvamlı ve katı olamsı için İyice çırptıktan sonra bir süre buzdolabında bekletmelisiniz..:f40:

6. Cevap: Evde Krem Şanti Yapımı

valla çok yardımcı oldunuz teşekkürler

7. Cevap: Evde Krem Şanti Yapımı

tarif yanlış olabilir ben 4 yumurtayla yaptım daha iyi oldu

8. Cevap: Evde Krem Şanti Yapımı

merhaba ben deniz benim babamın bgün doğum günü krem şanti yapmasını bilmiyordum ama şimdi öğrendim inşallah doğrudur doğruysa da teşekkürler

9. Cevap: Evde Krem Şanti Yapımı

ben de denedim gayet güzel oluyor teşekkürler

10. Cevap: Evde Krem Şanti Yapımı

Evde milkshake yaptık üstüne koymak için evde krem şanti yapımı arıyoduk tarifinizi denicez umarım güzel olur ..Teşekkürler Loooo..