evde kıvırcık saç nasıl yapılır

Konusu 'Soru Çözüm' forumundadır ve Misafir tarafından 9 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. Misafir Ziyaretçi

Evde kıvırcık saç nasıl yapılır bayanlar yokmu yardımcı olacak biri.
    Saçlarım çok düz ve ne yaparsam yapayım hemen bozuluyor.
    uzun süre kalıcı bir kıvırcık istiyorum.
    Son düzenleyen: Moderatör: 14 Mart 2013
  2. EyLüL

EyLüL Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Cevap: evde kıvırcık saç nasıl yapılır

Sizlere kendinizin evde basitçe yapabileceğiniz kıvırcık saç ipuçlarını veriyoruz.

Gece uyumadan önce saçlarınızı yıkayıp hafif nemli kalacak şekilde kurutun. Gazete kâğıtlarını orta genişlikte şeritler şekilde kesin. Saçlarınızı tutamlara ayırıp her bir tutamı gazete kağıdıyla bukle olacak şekilde sarın. Saçınıza bir bone ya da fular sararak uyuyun.

Sabah uyandığınızda saçlarınıza sprey sıkıp saç kurutma makinesini yaklaşık 2 dakika saçlarınıza tutun. Saçlarınız soğuduktan sonra her bir gazete kağıdı açın. Dalgalı ve Kıvırcık saçlara kavuşmanın keyfini yaşayın.

Kıvırcık saçlarınızı isterseniz toplayabilir isterseniz açık bırakabilirsiniz. Sezonun trendi ilgi çekici saç aksesuarlarını kullanarak saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.
  3. Sitem

Sitem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36

Maşa Olmadan Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Saçlarınızı şekillendirmeye başlamadan önce saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayıp iyice durulayın.

Saçlarınızı yıkarken çok sıcak ya da çok soğuk kullanmamaya özen gösterin. Sağlıklı saçlar için en ideali ılık su ile yıkamaktadır.

1. Saçlarınızdaki fazla suyu havlu ile aldıktan sonra nemli kalacak şekilde saç kurutma makinesiyle kurutun.
    2. Saç diplerinden uçlarına kadar bolca köpük sürün.
    3. Köpüğün eşit dağılmasını sağlamak için geniş bir tarakla saçlarınızı tarayın.
    4. Saçlarınızı ortadan ya da yandan ikiye olacak şekilde iki tutama ayırın.
    5. Her biri tutamı şakaklarınızdan başlayarak ensenize doğru sarın.
    6. Sarma işlemi bittikten sonra lastik tokayla sabitleyin.
    7. Saçlarınıza sprey sıkın.
    8. Saç kurutma makinesini yüksek ayara getirip birkaç dakika boyunca saçlarınıza tutun.
    9. Saç spreyi ve köpük iyice emilene kadar bekleyin.
    10. Ortalama yarım saat sonra saçlarınızı açın.
    11. Ellerinizle dalgaların arasından geçerek doğal görünmelerini sağlayın.

Dalgalarınızın uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız tekrar saç spreyi sıkarak sabitleyebilirsiniz.
    Son düzenleyen: Moderatör: 9 Ağustos 2011
  4. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Saçları dalgalı yapmak istiyorsanız yıkandıktan sonra ıslak saçlarınızı tarayın sonra uzun süre avuştun30dk 1 saat kadar sonrada Saçlarını taramayı dene tara tara saç seklin bozulmuyosaolmuştur aynı işlemi jöleylede ypabilirsiniz ;)
  5. Misafir

Misafir Ziyaretçi

evde saçınızı dalgalı yapmak ıstıyorsanız şurayı bi okuyun : benimde saçlarım sık kalın ve hafif kıvırcık ben saçlarımı kestirdim şu anda küt bi saça sahibim şimdi öncelikle saçlarınızı yıkayın ve eşit boyutlarda gazete kağıtları kesin saçınızdan bi tutam parça alarak kestiğiniz gazete parçalarına sarın sabah kalktııqınızda ise saçlarınızın kıvırcık olduqunu görürsünüz
  6. Misafir

Misafir Ziyaretçi

meraba arkadaşlar ;
    öncelikle saçlarımızı yıkıyoruz saçlarımıza sürdüğümüz şampuanı tarak yardımıyla heryere dağıtıyorz
    sonra saçlarımızı bir havlu yardımıyla ıslaklığını alıyoruz
    sonra difüzör yardımıyla saçımızı kurutuyoruz
    saçlarımızı kuruttuktan sonra toplamıyoruz elidorun saç şekillendirici yeşil kutusunu saç uçlarına sürüyoruz
    gğn boyunca istediğimiz miktarda elidor kullanabiliriz
  7. Misafir

Misafir Ziyaretçi

arkadaşlar benim saçlarım dümdüz nasıl yapabilirim o gazateyi beğendim bir deniye ceğim nasıl yapılır ki
  8. Misafir

Misafir Ziyaretçi

saçını at kuyruğu yap bur üstünden düzleştiriciyle geç doğal dalgalı oluyo
  9. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Arkadaşlar gazeteleri ince ince katlayıp bir tutam saçı üstüne koyuyoruz gazetenin iki ucundan tutum çeviriyoruz en dibe geldiğimizde gazete kağıdını düğümlüyoruz bu kadar :)
  10. selin kula

selin kula Ziyaretçi

Arkadaşlar benimde saçım düz şu an saçlarım gazete ile sarılı durumda sabah umarım saçlarım kıvır kıvır olur birde saçlarınızı sardıktan hemen sonra saçınıza sprey ardından saç kurutma makinesi ile kurutun.Sabahta sprey sıkın saçlarınız bozulmaz.
  11. Misafir

Misafir Ziyaretçi

banyo yaptıktan sonra saçınızı çok az havluyla kuruluyorsunuz sonra parmağınıza doluyorsunuz ama dikkat edin saçınızı burmayın saçınızı parmağınızdan çıkardıktan sonra bu işlemi bütün saça uyguluyorsunuz sprey yardımıyla sabitleyebilirsiniz
  12. Misafir

Misafir Ziyaretçi

ben denedım olmuyor hıçbırı hep duz