Evde Diş Beyazlatma Yolları

'Kadınca' forumunda Yasemin tarafından 10 Mart 2013 tarihinde açılan konu

 1. Hepimiz için çok önemli bir konu diş beyazlığı Evde kendi kendinize geliştireceğiniz basit çözümlerle pırıl pırıl bir gülüşe sahip olabilirsiniz.İçtiğimiz sulardaki flour yoğunluğu da diş rengimizin koyulaşmasına neden olur.Etkileyici bir gülümsemenin anahtarı pırıl pırıl ve bembeyaz dişlerdir. Dişlerin doğal renkleri yıllarla ve kullanılan çay, kahve, sigara etkisiyle koyulaşır.
  Diş beyazlatmaya başlamadan önce bir ağız muayenesi şarttır. Bu muayenede ağız içerisindeki dolgular, porselen kaplamalar, çürükler ve minedeki çatlaklar belirlenmelidir. Uygulanacak olan beyazlatma işlemi dişleri beyazlatırken dolguların ve ağızdaki porselenlerin rengi değişmemektedir. Ayrıca Diş doktorlarının uyguladığı diş beyazlatmanın bir alternatifi de evde diş beyazlatmak için yapılacaklardır.
  Doğal Diş beyazlatma kürü
  -2 damla zeytinyağı
  -1 çay kaşığı karbonat
  -yarım limonun suyu
  Yukarıdaki malzemeleri bir kap içerisinde karıştırın. Daha sonra diş fırçası bu diş beyazlatıcı kür içine batırılıp dişler fırçalanır. Böylece sigara gibi sebepler yüzünden sararan dişlerin beyazlaması sağlanır.
  Evde doğal diş beyazlığınız için Portakal kabuğu çok daha parlak bir gülümsemeye sahip olmak istiyorsanız, başvurabileceğiniz en kolay yöntemlerden biri portakal kabuğu kullanılarak yapılan uygulama. Bir tane portakalın kabuklarını soyun ve içindeki beyaz kısmını dişlerinize sürtün. Tamamen doğal ve zararsız olan bu uygulamayı günaşırı yapabilirsiniz sonucu göreceksiniz.

  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 28 Şubat 2014
Yükleniyor...
- Evde Diş Beyazlatma Forum Tarih
Evde Diş Beyazlatma Teknikleri Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Evde dişleri beyazlatmanın yolları Hastalıklar 28 Şubat 2014
Evde diş beyazlatma yöntemi Hastalıklar 23 Ocak 2014
Evdeki Malzemelerle Diş Beyazlatma Merak Ettiklerimiz 13 Ağustos 2013