Ev Yapımı Güneş Paneli

'Güncel Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 9 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Ev Yapımı Güneş Paneli Yapılışı


  Evde Güneş Paneli Nasıl Yapılır

  Son zamanlarda popülerliği artan ve maliyetleri gün geçtikçe ucuzlayan güneş panelleri artık hayatımıza iyiden iyiye girmeye başladı.Sizde ev yapımı panel hazırlamak istiyorsanız Ev Yapımı Panel Yapılışı sizlerle..

  Gerekli olan malzemeler şöyle


  Bakır levha.
  Oksitlenmiş bakır levha (bakır oksit)
  Lehim
  CD kabı
  Silikon tutkal

  İlk önce bakır plakaları oksitlemek gerekir. Bunun için bakır levhaları elektrikli ısıtıcı da ısıtmak gerekmektedir. Isıttığımız levhanın aşağıdaki görünümde olması gerekmekte.Bakır levha bu hale gelinceye kadar üzerindeki tabakalar düzenli olarak temizlenmelidir. Bunun için zımparalamak çözüm olabilir.

  ilk önce oksitlemediğimiz, temiz haldeki bakır plakayı,U şeklinde kesiyoruz, daha bir ucundan lehim yapıyoruz ve aşağıdaki gibi CD kutusunun içerisine silikonluyoruz.Daha sonra ısıtarak oksitlediğimiz bakır levhayı bir ucundan kablo ile lehimliyoruz.Daha sonra da; önceden CD kutusuna silikonladığımız u plakanın üzerine bu oksitlenmiş bakır levhayı silikon ile silikonluyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken konu 2 levhanın birbirine temas etmemesi, arada muhakkak silikon kullanılması.Yaptığımız panel güneş altında, 0.25 V voltaj ve 40 mAh akım üretmektedir, güç olarak ise 0.0000125 watt lık bir güç üretmiş oluruz.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...
- Yapımı Güneş Paneli Forum Tarih
Bahçe Dekorasyonu Şelale Yapımı Kadınca 19 Mayıs 2016
Araba Lastiğinden Saksı Yapımı Kadınca 19 Mayıs 2016
Yapımı kolay Yoğurtlu Etimek Tarifi Kadınca 18 Mayıs 2016
Aşure nasıl yapılır? Aşure yapımı Kadınca 18 Mayıs 2016