Ev Temizliğinde Limon

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 7 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Limon
    Ev Temizliğinde Püf Noktalar

Limonu ben evde sadece salata soslarında kullananlardanım diyorsanız aşağıdaki yazıya bir göz atın derim. Faydasını mutlaka göreceksiniz.

1. Mobilya cilası

Bir limonun yarısını bir-iki çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak mobilya cilası elde edebilirsiniz.

2. Parlak bulaşıklar

Bulaşık makinesini çalıştırmadan önce bir limonu ikiye bölerek yarısını makinenin içine yerleştirin. Bulaşıklarınızın makineden pırıl pırıl çıktıklarını göreceksiniz.

3. Sterilize edin

Kurulama bezlerini kaynar suya karıştıracağınız yarım limonun suyunda bekletin. Leke ve kirlerin çözülmesi için ideal bir yöntem.

4. Kokulara karşı

Sarımsak ve soğan kestikten sonra ellerinizi limonlu suda bekletin, kesme tahtanızı limonla ovarak bakterileri öldürün.

5. Fırın temizleyici

Hamur işlerinden arta kalan parçaları çözmek için fırın kabına bir limon suyu sıkıp üzerine su ekleyin. Fırını 360 derecede ısıtın. Kirlerin çözüldüğünü göreceksiniz.

2. Cevap: Ev Temizliğinde Limon

Limonlu temzilik ürünlerini satın almaya özen gösteriyorum.Bilgiler için sağol canım.:)

3. Cevap: Ev Temizliğinde Limon

Teşekkürler Dilegim bütün bunlar iyi güzel hoş ama mermere damlayan limon lekeleri için ne yapacağız. Çok çirkin görünüyor mermerin rengini almış gibi :(

4. Cevap: Ev Temizliğinde Limon

Derya Baykal'ın programında mermere damlayan limon lekeleri için arapsabu kullanıldığını duymuştum. Limon lekesinin üzerine arapsabunu döküp bir müddet bekledikten sonra süngerin sert tarafıyla ovunca lekeden eser kalmıyormuş. Benim mermerimde şu an leke olmadığı için denemedim. Deneyince sonucu paylaşırsan sevinirim Hazanım. Gün gelir belki bizede lazım olur ;)

5. Cevap: Ev Temizliğinde Limon

Arapsabununu almam biraz uzun sürebilir ben o lekelerlede mutluyum şimdilik :f196::f30: ama inan ilk fırsatta deneyeceğim teşekkürler hayatım