Ev Dekorasyonu hakkında bilgi

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Misafir tarafından 29 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

1. selamlar ben belcikada yasiyorum buranin eski yerlesim evlerinde oturuyorum ev tavan yuksekligi 5 metre salonum 5 metreye 5.50 ama her duvarda birseyler var mesala birinde mutfak kapisi birinde somine birinde pencereler digerinde yemek odasina giden kapi ben bu odayi nasil yerlestireyim koltuklari tv yi falan yardimci olusaniz sevinirim tesekkurler

2. Cevap: Ev Dekorasyonu hakkında bilgi

Evimizin güzel görünmesini isterken, aynı zamanda da rahat edebileceğimiz bir evde yaşamımızı sürdürmek isteriz.

Ev dekorasyonunun yedi kuralından ilki, evinizin stilini belirlemenizin gerekliliğidir. Ev stiliniz, Osmanlı stili, etnik stil, tropikal stil gibi farklı alanlardan hangisini tercih ettiğiniz ile alakalı olarak belirlenmelidir. Ev stilini belirlemek için gözlerinizi kapatın; ve gözünüzün önünde, hayalinizdeki evin canlanmasına izin verin. Ev stili, sizin ev dekorasyonunun kurallarını gerçekleştirmenizde size yardımcı olacaktır. Bu nedenle ev stilini çok dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekmektedir. Eğer, ev dekorasyonunda, ev stiline uygun bir eşya grubu almaya bütçe ayıramayacaksanız, elinizde olan eşyalarınızın ev stilini ne yönde değiştireceğine karar verin. Mobilyalarınızın geneli, ev dekorasyonunda size, hangi ev stilini veriyorsa, ev dekorasyonunu bu ev stilinin çevresinde şekillendirmeye çalışın...

Ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken son nokta, aksesuarlardır. Aksesuar kullanımında, öncelikle ev stilini göz önüne almalı; ve sizin stilinize uymayan aksesuarların kullanımını durdurmalısınız. Evinizde çerçeve, kuru çiçek; ya da benzeri şeylerden çok, bir tane uzun canlı bir çiçek kullanımını tercih ederseniz daha etkili olacaktır. Ev dekorasyonunda ev stilini yansıtan bir diğer nokta da evinizin kokusudur.