Etli ekmek hamburgeri yendi

'Haberler' forumunda Semerkand tarafından 30 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Etli ekmek hamburgeri yendi [​IMG]

KONYA’da açılan fast food salonları, etli ekmekle rekabet edemiyor. Türk Mutfağı Uzmanı Nevin Halıcı, ilde açılan hamburgen salonlarının, etli ekmekle rekabet edemeyince kapandıklarını, ya da etli ekmek satmaya başladığını söyledi. Halıcı, Konya’nın ünlü yemeklerinin başında gelen etli ekmeğin geçmişinin yüzyıllar öncesine kadar dayandığını, 1806’da kente gelen bir seyyahın Konya ve çevresinde ‘’etli ekmek’’ yediğini seyahat notlarına aktardığını söyledi. Etli ekmeğin, Mevlevi mutfağında yer aldığını da söyleyen Halıcı, etli ekmeğin eşsiz lezzetine varanların bu yemekten asla vazgeçemediklerini de özellikle belirtti.

2. Kim kazanırsa kazansın ama ben etli ekmekten vazgeçmem.

3. etliekmek bir yana dünya bir yana
    yemeksiz akşamların tek kurtarıcısı, şehir dışından gelen misafirler için bulunmaz bir ziyafet, ne pişircem ne ikram etcem diye düşünmeye gerek kalmıyor, yavaş yavaş tüm Türkiyeye yayılıyor belki ama Konyada yenen etliekmeğin yerini hiçbiri tutmaz yolunuz düşerse Bolu lokantası yada Havzan etliekmekte yemenizi tavsiye ederim :f40: (reklama girdi galiba pardon :f30: )

4. Evet gerçekten konyadaki etli etmek hiç bir yerde yok... Havzan müthiş bu konuda.. (Reklam sayılmaz sadece tavsiye)

5. Evet bencede etli ekmeğin lezzeti bambaşka
    Emeğine sağlık Mostar.

6. Bende Havzanı öneririm özellikle son açılan şubesi aşmış kendini artık bu konuda tek kelimeyle harikaa..

Bilgiler için teşekkürler mostar hamburger bizim damak tadımıza her zaman tersti bence (yani en azından benim ) etli ekmegi hiç bir şeye değişmem..:f40:

7. biz bu aksam yedik ve çok güzeldi ... teşekkürler mostar

8. tesekkürler

etli ekmek bir yana hamburger bir yana etli ekmeyin yerini hiç bisey tutamaz.. tam iftar hazirligi yaparken gözüm etliekmeye gitti yemis kadar oldum sagol Mostar...

9. yav etli ekmek hamburgeri deyince naptınız bizim etli ekmege
    diyecektim :))
    gerçekten türkiyenin neresinde karşılaştıysam konya ve havalisinde
    yapılan kadar lezzetli olmamıştır.

10. selam mostar

:f40: tskrlr mostar tskrlr hazan isallah gelirsem konyaya dedigin yeri arayıp bulacam ben yemedim hiç etli ekmek

11. Seneler öncesinde yemiştim Konyada. Geçen yıl da Ankara'da yedim ama konyada yapılanın tadı bir başka idi.

12. konyada etli ekmek yemiştim.. tadı bambaşka..:f40: :)