Etkileyici Hayat Sözleri

'Güzel Sözler' forumunda ZORBEY tarafından 7 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

1. Hayata dair etkileyici sözler
    yaşama dair etkileyici sözler
    hayata dair mesajlar
    hayata dair etkileyici sözler facebook

Bakmayın insanların "Beni çok sevecek birini arıyorum" demesine. Büyük bir sevgiye maruz kalınca hepsi kaçacak delik arıyor!

Ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın, kadın karşısında bozulmayan erkek; kalitelidir. [Gorki]

İnsan seviyorsa karşılık görmese bile herşeyden vazgeçip onunla uğraşır, uğraşmıyorsa sevmekten vazgeçmiş demektir

Aramayacaksın kimseyi, olması gerekenler zaten yanında. Ve yanında olmayıp gidenler; ne aklında olacak ne de umrunda." P. Aust

Giderek terbiyesizleşiyorsan, hayatın ne mal olduğunu anlıyorsun demektir.." [Bob Marley]

Dostun üzüntüsüne acı duyabilirsin. Bu kolaydır; ama dostun başarısına sempati duyabilmek, sağlam bir karakter gerektirir.

"Meğer susmak; insanın içiyle konuşmasıymış, geç farkettim.." [Kahraman Tazeoğlu]

Ne diye böbürlenip büyükleniyorsun. Doğumun bir damla su, ölümün bir avuç toprak değil mi? [Şems]

aydınlığı cebinde değil de içinde taşıyanlar karanlıkta ta yollarını bulur

doğa bile çiceklerini sert kayalara değil, yumuşak topraklara ekiyor

tarafların uzlaşması halinde kazanacaklarının daha fazlasını savaşta yitirirler

yalnız kaldığında ağlayabilen tüm insanlar masumdur

çocuklar en sevdikleri şarkıları bile zil çalana kadar söyler

gençlere tapıyorum: bizi dinlemiyorlar

suya girene kadar karşı kıyıyı uzansak yakalarız

insanlar hatalı olmadıklarında özür dilemekte ustadırlar

bazı çevrelerden çıkar ilişkilerini çıkardığınızda geriye hiçbir şey kalmaz

bir gün haklarını korkusuzca savunmak istiyorsan, bugün korkarak da olsa savun

kimileri artık ahlaksızlığa ihtiyaçları kalmadığı için dürüsttür

güvendiğiniz insanlar sizi yanıltabilir: güvenmedikleriniz de

toplumların geçmişi geleceğine ışık tutmaz toplumun geleceğine ışık tutan kendi aydınlıklarıdır