Etkileyici Göz Makyajı

'Kişisel Bakım' forumunda ZeuS tarafından 7 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

 1. Etkileyici Göz Makyajı nasıl yapılır,
  Etkileyici Göz Makyajları,
  Göz Makyajı Etkileyici

  Etkileyici Göz Makyajı Teknikleri
  [​IMG]

  Gözlerinizi olduğundan daha güzel ve etkileyici göstermek istiyorsanız makyaj hilelerine başvurmak zorundasınız. İşte etkileyici gözlere sahip olmanın sırları;

  Farınızın rengini seçerken soğuk veya sıcak renklerden hangisinin sizin ten renginize uygun olduğuna dikkat edin. Soğuk renkler mavi bazlı renklerdir (pembe, mor...). Sıcak renkler sarı bazlı renklerdir (yeşil, turuncu...).

  Far uygularken rengi keskin hatla bitirmeyin, sıfırlayana kadar yumuşak şekilde yayın. Görüntünüz derinlik kazanacaktır. Göz kalemini uyguladıktan sonra parmak uçlarınız ile yumuşak şekilde yayarak farınızla karıştırın.

  Göz makyajınızın dış sınırında, kaş kenarı ve burun kenarı arasındaki sınırın içinde kalın. Göz altında mat görüntü gözlerinize derinlik kazandıracaktır. Bu nedenle bu bölgeye ışıltı koymayın.

  Kaş altınızın dış kenarına ve göz pınarınıza uygulayacağınız ışıltılı bakışlarınızdaki derinliği artıracaktır.

  Maskaranızı uygularken öncelikle kirpiklerinizin üzerinden, sonra alttan zig zag hareketleriyle uygulayın. Kirpiklerinizin yelpaze gibi açıldığını göreceksiniz.

  Adım adım göz makyajı

  1. Örtücü ve ardından ince yapıda bir pudra ile göz altını aydınlatın ve matlaştırın.

  2. Farınızı uygularken önce göz kapağınızın tamamında arzu ettiğiniz yoğunlukta rengi elde edin. Parmaklarınızla uyguladığınızda daha kolay olduğunu göreceksiniz. Daha sonra dışarıdan içeriye doğru kapağın iç çukurunda renk ile gölge oluşturun. Kaşlara kadar gelmeden rengi sıfırlayın. Keskin hatlardan kaçının. Daha iddialı görünüm istediğinizde uyguladığınız rengin bir ton koyusuyla gölgeyi yoğunlaştırabilirsiniz.

  3. Kirpik diplerinizden, dışarıdan içeriye doğru göz kaleminizi uygulayın. Yumuşak bir görünüm ve derin bir ifade için parmak uçlarınız ile yayın.

  4. Maskara uygulayarak bakışlarınızdaki derinliği güçlendirin.

  5. Kaşlarınızı kaş kalemi ile şekillendirerek göz makyajınızı tamamlayın
   
Yükleniyor...
- Etkileyici Göz Makyajı Forum Tarih
Etkileyici Göz Makyajı Nasıl Yapılır Kişisel Bakım 7 Temmuz 2011
En Etkileyici Göz Rengi Güncel Bilgiler 21 Mayıs 2012
Etkileyici kandil mesajları, kandil sözleri Güzel Sözler 7 Eylül 2014
Yunus Emre'nin etkileyici sözleri Güzel Sözler 10 Haziran 2014