Etkileyici Aşk Sözleri Kısa Ve Öz

'Güzel Sözler' forumunda EyLüL tarafından 5 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

1. Sizler için hazırladığımız en güzel etkileyici aşk sözleri.

1. Taşın altına beraber koyduk elimizi, beraber verdik hatırla ilk sözlerimizi, sonu olmayan yolda yürümüşüz meğer, dalgalar silmiş sahilden izlerimizi.
    2. Kalp mi insana sev diyen yoksa yalnızlık mı körükleyen? Sahi nedir sevmek;bir muma ateş olmak mı,yoksa yanan ateşe dokunmak mı?
    3. Kırık dökük olduğu halde çalışabilen tek şey insan kalbidir.
    4. Yanımda mutsuzsan eğer uzakta mutlu ol diyebilecek kadar seviyorum seni.
    5. Hayattan aldığım en büyük ders: “Sevgisiyle karşında sapasağlam duramayan birine, asla yaslanmayacaksın”
    6. Eğer bir kadın yürekten ağlıyorsa, ağlatan onun kalbine ulaşmış demektir..
    7. Git demek kolay ama gittikten sonra üzüleceksin. “Eğer git diyebilecek kadar güçlüysen, hoşçakal deyip susmasını da bileceksin”
    8. Aşk; kelime değil bir cümledir. Kurmak içinse, özneyle yüklem değil, iki yürek gerekir.
    9. İlk izlenim çok önemlidir.İlk iki dakika kocaman bir yüreği var sanırsın.Sonra bir ömür o yürekte ilk iki dakikayı ararsın…
    10. Bi insanı unutabilirsin, bi insanın sana neler yaptığınıda unutabilirsin; ama o insanın sana ne hissettirdiğini asla unutamazsın.
    11. Hiç bir zaman gülmekten vazgeçme, üzgün olduğunda bile.. Çünkü gülüşüne kimin, ne zaman aşık olacağını bilemezsin.
    12. Beğendiğimiz bedenlere hayalimizdeki ruhları koyup,aşk sanıyoruz.
    13. Bazen herşeyi unutup,sadece sarılmak istersin,ama bir şey hep durdurur. Adı ne mi? GURUR..
    14. Sadece seni düşünür bu yürek ıssız akşamlarda. Senden gelecek bir söze bakar bu zavallı yürek.
    15. Seninle ben çok farklıydık; mesela sen bencildin ben sencil..
    16. Gerçek mutluluk, gecenin karanlığında güneşi pencerene çizebilmektir.
    17. Gerçekten seviyorsan eğer, uzaklık gözünü korkutmamalı. Çünkü asla unutma; yanındayken bile uzaktı bazıları.
    18. Seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et, çünkü aşk sessiz, sevgi dilsizdir…
    19. Sen aşkların en güzeli, sonsuz meleğisin. Ben sana tapan bir kulum.
    20. Güneşin buz tuttuğu yerde bir alev görürsen bil ki o, yalnız ve yalnız senin için yanan kalbimdir…
    21. Gayem zat-ı alinizi taciz etmek değil, efkar-ı umumiyede muhabbet kurmaktır. Cevabı müspetiniz kalb-i hazalimi tamir-i temin edeceğinden, desti muhabbetinize talibim…
    22. Güzelsin, şirinsin, şahanesin. Çektiğim çileme tek bahanesin. Melek mi, şeytan mı bilmem ki nesin…
    23. Ben seni unutmak için sevseydim sana olan tutkumu kalbime değil, güneşin çıktığı zaman kaybolan buğulu camlara yazardım…
    24. Allah’ım canımı bir sonbahar günü al ki, o vefasız getirecek bir gül bile bulamasın…
    25. İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydi, hepsi parlıyordu, hepsi gökteydi. Ama ben seni, güneşi seçtim,bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim…
    26. Dünyada 2 renk gül olsun, biri kırmızı diğeri beyaz. Sen beni unutursan kırmızılar solsun, ben seni unutursam beyazlar kefenim olsun…
    27. Dünyadaki en güzel şeyi sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki…
    28. Sen seni seveni görmeyecek kadar körsen, o da sana sevgisini söylemeyecek kadar gururludur…
    29. Zannetme ki gözlerim sana baktıkça bıkacak, ölsem de ruhum seninle kalacak, kapanırsa gözlerim senden önce bu hayata, inan ki son sözüm seni seviyorum olacak…
    30. Ayrılık küçük sevgileri öldürür, ama büyük sevgileri güçlendirir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp, yangını körüklediği gibi…
    31. Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle… Bir tutam sevinç, bir tutam umut ve bir tutam mutluluk gönderiyorum sana…
    32. Başkasına kendinden fazla değer verme, ya onu kaybedersin ya da kendini mahvedersin..
    33. Dünde bugünde yarında yüreginde yüregin kadar yanındayım kendini yalnız hissettiginde elini yüregine koy ben hep ordayım
    34. Ay ışığının aydınlattığı bir kumsala küçük bir dal parçasıyla seni seviyorum yazmak isterdim ama sen hırçın bir dalga olup silersin diye yazmaktan korktum!!!
    35. Mevsim ağlıyor bugün, özlüyor o aydınlık günlerini, ayrılıyor yapraklar ağaçlardan bir hasret rüzgarıyla. Bana Eylül’ü yaşatma ey sevgili!!
    36. Buruk bir duygu yuklenirse yuregine, gøzlerin zaman zaman dalarsa uzaklara, kulaklarin zamansiz deli gibi cinlarsa, bilki bir yerlerde deli gibi özlenmissindir.