Eşref Taş Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda YAREN tarafından 9 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. Eşref Taş Biyografi,
    Eşref Taş Hakkında Bilgi,
    Eşref Taş Kimdir Özgeçmişi

Eşref Taş 1965 yılında Bingöl Genç’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Genç’te tamamladı. 1987 yılında Fırat Üniversitesi Kimya Bölümünü kazandı ve aynı bölümden 1991 yılında mezun oldu.1992-1994 yılları arasında Bingöl Milli Eğitim müdürlüğü imam hatip lisesinde kimya öğretmeni olarak çalıştı. 1994 yılında Harran Üniversitesinde araştırma görevlisi kadrosuna atandı. 1995 yılında Fırat üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1997 yılında Fırat üniversitesi Fen bilimleri Enstitüsünde doktorasını tamamlayarak Harran Üniversitesinde göreve başladı. 2002 Yılında Doçentlik unvanını aldı. Harran Üniversitede çalışmaktayken Kimya Bölümü Bölüm Başkanlığı, Fen-Bilimleri Enstitüsü ve Mühendislik Fakültesi yönetim kurulu ve fakülte kurulları görevlerinde bulundu.2009 tarihinde Siirt Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesine Dekan ve kimya bölüm başkanlığına atandı.Üniversite senatosu ve yönetim kurullarında görev yapmaktadır. SCI kapsamında 5 farklı dergide hakemlik yapmaktadır. SCI kapsamında 52 uluslar arası ve 2 ulusal makale makale yayınlamış, 37 sempozyum bildirisi sunmuştur. Ayrıca 2 TÜBİTAK projesi olmak üzere 16 projede proje yöneticiliği veya araştırıcısı olarak görev almış ve 1 doktora olmak üzere 13 tez bitirmişti