Eşler İçin Okunacak Muhabbet Duası

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 26 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Eşler arasında geçimsizlik ve sürekli tartışma nedenelri büyük sıkıntı yaratır.Özellikle çocuklar varsa bir evde eşlerin geçimsizliği gerçekten dayanılmaz ve katlanılamaz hal almaya başlar.Aşağıda sizlere eşler arasındaki geçimsizlik için okunacak bir dua paylaşmak istiyorum.Bu duayı okuyan eşler arasınd asevgi dolu muhabbet dolu ilişkiler olur inşallah.

Eşler için okunması tavsiye edilen muhabbet duası şöyledr:

Duhan süresinin 25. ayetini 21 veya 71 defa aksi olan kadına veya kocaya okunmalıdır.Allahü Teala'nın izniyle bu ayetlerin okunmasıyla bu kişi uysal olur.

Kem terakü min cennatin ve u'yün

Ayrıca aşağıdaki dualarda aile içerisindeki eçimsizlikler ve muhabbetin artması için okunmalıdır.

Aile geçimsizliğine karşı 1 Fatiha suresi ile 3 İhlas suresi okunarak sevabı Resulullah Sallallahü Aleyhi ve Sellem'in ruhu şerifine hediye edilir.Sonra sabah-akşam 7 kere: Hasbiyallahü la ilâhe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbü'l-Arşi'l-Azim

Allah bana yeter,O'ndan başka hiç bir ilah yoktur,ancak O'na güvendim ve O, büyük arşın Rabbidir.'' duasına devam ederse,mesut bir aile hayatı geçirir.Dünya sıkıntılarından kurtulur,kalb huzuru elde eder.