Eş seçiminde sizce en önemli unsur hangisidir ?

'Zaman Tüneli' forumunda Ezlem tarafından 23 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

?

Eş seçiminde sizce en önemli unsur hangisidir

1. Dini inancı

6.1%
  2. Eğitim durumu

3.0%
  3. Siyasi görüşleri

0 oy
    0.0%
  4. Ailelerin uyumu

9.1%
  5. Kişilik özellikleri

48.5%
  6. Yaş farkı

0 oy
    0.0%
  7. Sosyo-ekonomik uyum

0 oy
    0.0%
  8. Eş adayına karşı hislerimiz

33.3%

1. Eş seçiminde sizce en önemli unsur hangisidir ?

İnsanlık tarihi kadar eski olan evlilik kurumu ve aile kavramı, her ne kadar tarihsel süreç içinde yaşamsal, sosyal ve kültürel faktörlerin etkisiyle bazı değişimlere sahne olmuşsa da genel olarak işlevselliğini, anlamını ve önemini daima korumuştur, ve gelecekte de koruyacaktır...

Peki sizce eş seçimindeki en önemli unsur hangisidir..?

2. Evlilik kararı ve eş seçimi insan hayatının dönüm noktalarından biridir,kişi bu karar ile hayatını bundan sonra kiminle devam ettireceğini, nasıl bir yaşam süreceğini belirler,önce kendi kendine yeten ve ayakları üstünde durabilen bir yetişkin olabilmek gerekir.
    Eş adayına karşı olumlu duygu ve düşünceler taşımak,onu sevmek, saygı duymak, özlemek, koruyup kollamak, güven ve sadakat,en önemli unsurlardır, eğitim ve öğrenim düzeyi, dini ve siyasi görüşteki benzerlikler,aile ve sosyal desteğin varlığı da dikkate alınmalıdır.

3. hepsi önemli bence fakat eş seçiminin kilit noktası aynı dili konuşabilmek ve aynı kulvarda koşabilmek

4. Anketin şıklarını okuyorum tekrar okuyorum şu yaşadığım kısacık hayatımda tecrübelerim bu şıklların hepsinin çok önemli olduğunu söylüyor...

Şıkları değerlendirdim ve bir şık varki diğerlerinin hepsini olmasada çoğunu kapsadığını düşünüyorum.. Karşıdaki eş adayıyla konuşurken dertleşirken çok büyük mutluluk duyuyorsanız ona karşı güzel şeyler hissetiğinizin kanıtı bu konuşma aslında aynı dili konuşmakla birbirini anlamakla insanı iyi hissettirir. Aynı dili konuşmak birbirini anlayabilmek içinde o şıların çoğunun önemi büyük bu nedenle "Eş adayına karşı hislerimiz" diye cevaplıyorum....

5. birşeyler hissettiğin kişiylemi aynı dili konuşursun yoksa aynı dili konuştuğun kişiye mi birşeyler hissedilir... :f20:

6. Hepsi bence
    Ayrıca adayken kulvarda dilde bir oluyor genelde asıl evlilik sonrası sevgi ve saygıyı kaybetmek bence

7. Vala bana göre biraz eva mendesimsi olsun birazda charlize theronumsu olsun balık tutmayı sevsin satranç oynamayı bilsin spor yapsın gerisi yalan :) :f30:

8. AH be kardeşim ben çoktan evlendim..:f30::f30::f30:

9. Vallahi en önemli şık benim icin su anki aklim diyecegim.

Ama gec kaldigimi hissediyorum. :f106:

Kisilik ve hislerin uyumu diyecegim.

Sonucta birinle hayatini paylasiyorsun, ayri konularda takiliyor

ve karsilikli sevmiyorsaniz bosverin evlenmeyin daha iyi. :f63:

özellikle uyum, ama her konuda uyum, karsindakinin hislerini ve düsüncelerini o söylemeden anlamiyorsaniz

konusarak halletmek zor oluyor bazi konulari.

Offf ya cok derin konu bu, yazmaya devam edersem roman olur, es gecin. :f30:

10. Tabiki aynı dili konştuğumuz kişiye karşı birşeyler hissedersin... Güzel şeyler hissediyorsan demekki aynı dili konuşuyorsundur..

11. Cevap: Eş seçiminde sizce en önemli unsur hangisidir ?

Üzgünüm anketten herhangi bir seçim yapamadım çünkü böyle bir konuyu tek bir gruplamanın altına sokamazsınız.Çünkü evlilik bence öncelikli olarak çoğunun uyumundan geçer.Kimileri uyuşmayabilir ama ortak noktalar bulunursa olabilir.Birisiyle sırf aynı dindensiniz diye evlenilmez,ya da üniversite mezunusunuz diye hepsi bir bütünlük arzeder.Kimi zamansa bir çok zıtlıklar olsa bile evlenilir ve uyumlu bir şekilde sürebilir.

12. Cevap: Eş seçiminde sizce en önemli unsur hangisidir ?

bence anlasabılmek onemlı anlastımı gerısını bos ver
    fıkırlerınızde uyarsa her sey mukammel olurr :):f118:

13. Cevap: Eş seçiminde sizce en önemli unsur hangisidir ?

kişilik özellikleri en önemlisi tabiki :)

14. Cevap: Eş seçiminde sizce en önemli unsur hangisidir ?

bnce kişilik özellikleri :)

15. Cevap: Eş seçiminde sizce en önemli unsur hangisidir ?

kişiLik özeLLikLeri daha çok önem taşıyo