Ersay Üner Kimdir

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 12 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

 1. Ersay Üner Biyografisi


  Ersay Üner Hayatı


  Ersay Üner Söz yazarı ve besteci kimliğiyle adından sıkça söz ettirmeye başlayan ersay muhteşem şarkıların sahibidir.Ersay Üner Şimdiye kadar Demet Akalın’a 20 şarkı veren Üner’in, müzik piyasasındaki pek çok şarkıcıda 100’e yakın söz ve bestesi var. Sibel Can, Ebru Gündeş, Kutsi, Seda Sayan ve Nalan bu isimlerden bazıları. Demet Akalın’ın Mucize albümünde İki Kelime isimli şarkıyı seslendiren Üner, kendi albümünün çalışmalarına hızla devam ediyor.

  Ersay Üner, Konya doğumlu. Annesi ev kadını, babası devlet memuru ve müzisyen. Üner, müzisyenlik yeteneğini babasından aldığını düşünüyor. Müzik yapmayı, ailesi istememesine rağmen küçük yaşlarında kafasına koydu. İlk deneyimlerini düğün salonları ve okulların gençlik şölenlerinde şarkı söyleyip klavye çalarak yaşadı.

  Ersay Üner Lise eğitimi için İstanbul’a geldi. Otogardan iner inmez ilk iş Taksim Tünel’deki müzik mağazalarının yolunu tuttu. Bu dükkanlardan birinde satış elemanı olarak çalışmaya başladı. İşi sayesinde zamanla müzik camiasından insanlarla tanıştı, gece kulüplerinde çalıştı. Bu arada İnşaat Teknik Lisesi’ni yarım bıraktı.

  Ersay Üner Zaman içinde bas gitar, çello, vurmalı çalgılar, ney gibi pek çok müzik aleti çalmayı öğrendi. Askerlik sonrası çeşitli mekanlarda çalışmaya devam etti.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...
- Ersay Üner Kimdir Forum Tarih
Büşra Pekin’in sevgilisi Ersay Üner Kimdir Medya Bölümü 17 Mayıs 2016
Versay Sarayı nerededir? Ders çalışıyorum 24 Aralık 2010
Yurt dışında yaşayan bir arkadaşınızın olduğunu düşünerek ona Türkiye yi tanıtan bir mektup yazınız. Ders çalışıyorum 8 Eylül 2015
Melike Güner'in Gelinliği Moda Rehberi 23 Haziran 2013