Erol Gilim Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda YAREN tarafından 28 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. Erol Gilim Kimdir Biyografi,
    Erol Gilim Kimdir,
    Erol Gilim Hakında Bilgi

Uşak CHP Aday Adayı Opr. Dr. Erol GİLİM

1966 yılında Uşak’ta doğdum ilk ve orta öğrenimimi Uşak’ta tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirip Ağrı’da mecburi hizmetimi tamamlayıp devamında ortopedi ve travmatoloji ihtisasımı İzmir Eğitim Hastanesinde yaptım.Doğup büyüdüğüm şehre hizmet borcumu ödemek için 1995 yılında SSK Hastanesinde göreve başlayıp sonrasında 3 yıl Başhekim yardımcılığı devamında 7 yıl Başhekimlik görevini yaptım.100 yataklı SSK Hastanesini yardımsever hemşerilerimiz ve sivil toplum kuruluşları katkıları ile 200 yataklı hale getirdik. Fakat Akp iktidarı her türlü direnmemize ve karşı duruşumuza rağmen hastanemizi o zaman ki adıyla 1 Eylül Devlet Hastanesi olan hastanemizi kadın doğum ünitesi haline getirmek istiyordu.Yani şehrimiz tek hastane tek acil servise mahkum etmek,bu amaçla bizi görevden alarak amaçlarına ulaşıldı.Bende istifamın sonrasında Cumhuriyet Halk Parti’sine kaydolarak resmi olarak siyasi hayatıma başladım, sonrasında il yönetiminde görev alıp il saymanlığını üstlendim.

Kaynak:usakcity.com