Erken gebelik testi nedir

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 21 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. Erken gebelik testi nedir

Gebelik şüphesinde her anne adayı hamilelik testi yaptırmayı aklından geçirir mutlaka.Gebelik testi ne zaman ve nasıl yapılmalıdır erken gebelik testi nedir konuyla ilgili kısa yazımızda bu sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

Gebelik sonrası 4 günü geçmiş döllenmiş yumurta HCG adı verilen bir hormon salgılar.Bu HCG hormonuna insan koryon gonadotropini adı da verilir.İdrar örneğinin alınması kan alınmasından daha kolay ve pratik olduğundan evde yapılan gebelik testleri idrardan yapılmaktadır.Burada önemli olan sabah ilk idrardan yapılan gebelik testinin güvenilirliğinin daha yüksek olduğunun bilinmesidir. İdrar verilerek yapılan gebelik testlerinin temel prensibi HCG hormunu ile HCG antikoru arasında oluşan reaksiyonun tesbit edilmesi esasına dayanmaktadır.

Gebelik testi esnasında ilk reaksiyonun gerçekleşip gerçekleşmediğini belirlemek için ikinci bir reaksiyona ihtiyaç vardır. Bu da bir renk değişimi varlığının incelenmesiyle ortaya konur.Evde yapılan ve eczanelerde kolaylıkla bulunabilen idrar gebelik testleri bu şekilde sonuç verir.

erken-gebelik-testi-nedir-.

2. bugün gebelik testi yaptım control çizgisi oluştu sonra kahvaltı hazırladım yaptım baktım t yazan yerde çok silik bir çizgi oluşmuş o çizginin bi tarafı beyaz bi tarafı pembeydi adetim gecikmeden yaptım hamile miyim acaba

3. Emin olmak için adetinizin gecikmesini bekleyebilirsiniz sonra tekrar bir test yapabilirsiniz.Daha erken öğrenmek istiyorsanız hamile olup olmadığınızı kan tahlili yaptırabilirsiniz kısa zamanda size net bir sonuç verecektir kan tahlili..

4. bulunduğum yerde kan testi yaptırabileceğim yer yok malesef 2 3 gün sonra tekrar yapacağım inşallah hamileyimdir.