Erkeklerin Gelin Olduğu Ülke

'Güncel Bilgiler' forumunda chemist tarafından 29 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. Erkeklerin Gelin Olduğu Ülke

Sumatra'da evlenen erkekler, kız evine gidiyor. Bu adada erkek, kadının soyadını alıyor ve karısı tarafından sokağa atılan erkekler için 'sığınma odaları' bulunuyor

İslâm coğrafyasındaki kadın gerçeğini 'Duvarların Arkasında' adlı belgeselle gözler önüne seren Ayşe Böhürler, Endonezya'nın Sumatra adasında bu kez kadınların değil, erkeklerin 'kadın egemen' düzende yaşadıkları mağduriyetlere tanık olduğunu söyledi.

Endonezya'nın, 250 milyon nüfusuyla dünyanın en büyük İslam ülkesi olduğunu hatırlatan Böhürler, “Burada erkek egemen kültür hissedilmiyor. Kadınlar her yerde ve her görevde, sıradan ve rahatlar” dedi.
    Endonezya'nın İslam'la en erken tanışan Batı Sumarta adasının çok farklı bir yapıda olduğunu belirten Böhürler, Minankabau kültürünün egemen olduğu bu bölgede kadının erkeğe hakim olduğunu kaydetti.

Böhürler'in anlattığına göre, burada isim, soy, kadından geçiyor, bütün miras kadına kalıyor. Evliliği kadın tarafı teklif ediyor ve mehri kadın ödü-yor; erkek, kızın evine gidiyor.

KAYNANALARINDAN YAKINIYORLAR
    Böhürler, dünyanın pekçok ülkesinde kadınların sürdürdüğü hayat tarzının, Batı Sumatra'da erkeklere nasıl yansıtıldığını şöyle anlattı: “Evden kovuldukları zaman hiçbir sosyal güvencesi olmayan erkekler için camilerde sığınma odaları bulunuyor. Sürekli kaynanalarından dert yanan erkekler, evin de hizmetçisi.

Karısı tarafından boşanan erkek ortada kalıyor ve acınası bir hale düşüyor. Karısı ölen erkek ise çoğu zaman sokakta kalıyor ......

Yaww aslında bizde bu haldeyiz ama bu böyle gözükmüyor sadece.. Yakında resmi olarakta halimiz böyle olursa şaşırmayın..

2. Cevap: Erkeklerin Gelin Olduğu Ülke

Gelinlik modeli baktım hiç biri hoş olmuyorr yaww.. :) Hatta iğrenççççççççççç

3. Cevap: Erkeklerin Gelin Olduğu Ülke

hayır chemist bizde öyle değil kadınlar ölünce erkek yeni eşin peşine düşünüyor ilk karısının yaptığı malları 2. karısıyla yiyor

4. Cevap: Erkeklerin Gelin Olduğu Ülke

inanamadım varmıydı böyle ülkeler ben oraya taşınayım bari :)))))))))))))))

5. Cevap: Erkeklerin Gelin Olduğu Ülke

Allaa alllaa ilk kez duydum :)...

Şekerr bakıyorumda çok hoşuna gittiii :f20:;)%20::f30:

6. Cevap: Erkeklerin Gelin Olduğu Ülke

:f106::f106: Süper yaaaaaaa vallaa..Ben de mi oraya yerleşsemm..:f20::f40:

7. Cevap: Erkeklerin Gelin Olduğu Ülke

gariplerim pekte masumlar :f106:

8. Cevap: Erkeklerin Gelin Olduğu Ülke

ilahi metin ya çok mu aradın bu resimleri gülmnekten katıldım))))))))))) teşekkürler.

9. Cevap: Erkeklerin Gelin Olduğu Ülke

ıyyyyyyaaaaaaaaakkkkkkkkkkkk.

Güzelim gelinlikler ne halde gözüküyor.:f98: bunları gören kadınlar evlenmekten nasıl vazgeçmiyorlar anlamadım :f106:

Valla yiğidi öldür hakkını ver misali ülkemizde herşey yerli yerinde olduğu için şükretmek lazım.
    Ne gelinlikler yakışmış erkeklere ne de Sumatra'da erkeklerin bulundukları durumu bir erkek kişiliğine ben pek yakıştıramadım.

Amaaaaaaaaaa bu durumda olduğunu iddia eden bay chemistin de iş resmiyete dönüşünce halini görmeyi pek isterdim. :f106: Avatarına gelinlik giydirip bi önizlememi yapsak ki :f196:

10. Cevap: Erkeklerin Gelin Olduğu Ülke

Bu erkeklere gelinlik giydirmek kolayda poz verdirmek adamı çileden çıkarır önce bir nezaket, hal, hareket ve duruş dersi almalılar yaaaaa :f30: Baksanıza kusura bakmasınlar ama ben bir kalasım der gibi durmuşlar :f30: :f30: :f30:

11. Cevap: Erkeklerin Gelin Olduğu Ülke

Ay bunlar zorla evlendirilmiş gibi duruyorlar yazıkkkkk :f30: