Erkeklerde saç dökülmesine ne iyi gelir?

'Sosyal Konular' forumunda Yasemin tarafından 19 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. Özellikle erkeklerde görülen saç dökülmeleri çok ciddi olabilir bazı durumlarda malesef bunun önüne geçilemez.Erkeklerde olsun kadınlarda olsun dökülen saçlara bitkisel ürünlerin ilaçların buna benzer spreylerin iyi geldiği söylense bile bunları uyguladığı halde hiçbir sonuç elde edemeyen kişiler vardır.

Şimdiye kadar kimse bunun garantisini verememiştir yani bu zamana kadar saç dökülmesiin engelleyen çok etkili bir ne ilaç ne saç bakım ürünü olmamıştır.Olduysa bile ben görmedim inanın birçok arkaşaım neler denedi yinede bu sıkıntılarının önüne geçemediler.Çünkü saçlar özelliklede erkeklerde dökülen saçlar genetik olarak dökülür.Ayrıca bu saç dökülmesi her 2 erkekten birinde görülecek kadar sık olmaktadır.

Erkekler saç dökülmesinden müzdaripseniz bunu engellemenizin en iyi yolu bana kalırsa stresten aşırı fiziksel yorgunluktan, kullandığınız bazı ilaçlardan uzak durmalısınız.Saç dökülmesine iyi gelen şey aslında saç dökülmesini tetikleyen durumların yapılmamasıdır. Saç dökülmesi aslında tıbbi olarak kişinin hormonlarının düzeninde ki problemlerle alakalıdır. Kişinin hormonları bozulacak bir işlem yapılırsa saçı da dökülebilir bu nedenle saç dökülmesini önlemekten ziyade dökülmemesi için çaba göstermeliyiz yani en başında saç dökülmesini başlamaması için çaba sarf etmek gerekir.