Erkekler Neden Aldatır

'Masallar ve Hikayeler' forumunda ceylan64 tarafından 24 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar ben erkek forumdas üyelerine bir soru sormak istiyorum ama sadece erkekler cevap versin. Biliyorsunuz bir gazetede makale yazıyorum aladatma konusundada yazacağım benim öğrenmek istediğim erekek neden aladatır ne arar ne bulamaz? Aklınıza gelebilecek ne varsa bu konuda buraya yazın bu sizn aladatığınızı göstermez. Çevrenizde gördüğünüz ,yaşanaların bir örneği olur bu bir araştırma sonuçlarını aynı zamanda burdada yayınlayacağım sizlerlede paylaşacağım katılımlarınızı bekliyorum

2. Erkekler neden aldatırın cevabını erkek sağduyu ile veremez bence
    sadece ve sadece sığınır verdiği cevabın arkasına. olaki bu başlık kadınalar neden aldatır da olsa
    aynı şey olurdu verdiği cevaba sığınmak.
    Cinslere indirgemeden araştırılmalı yada konuşulmalı bence mesela ''eşler neden aldatır'' olabilirdi başlık
    Ben yinede kendimce düşüncelerimi paylaşacağım.
    Erkek kiminle aldatır?
    Tabbiki kadınla, bunu neden vurguluyorum cinsiyet bazına indirgenemez bence
    aldatan erkek oranında aldatan kadında vardır, çünkü aldatma sadece karşı cins erkekse kadın, kadınsa erkek
    olur.
    eğer sonuç aranacaksa eşler neden aldatır olmalı başlık.
    Hayır tual sana göre derseniz:
    Bana göre evli bir insan mutludur mutsuzdur aldatma gibi lüksü olamaz.
    Eğer buna rağmen aldatıyorsa şeref yoksunudur.
    Ayrıca aldatmak için neden aramakta saçma eşini aldatan insan, aldatma nedenini sölerken aldatmazmı sizce? Konu çok geniş bence cinseyet bazına indirgenmemeli içinden çıkmak zor olur.

3. vallah bende bi kaç sefer okudum yazdıklarınızı ama erkek veya bayan farketmiyor. Aldatma ise aklıma gelen tek kelime bence mutlu değildir veya hasta olabilir bi sürü örnek verebiliriz.
    :(

4. Sadece erkek arkadaşlarımız yorum yapsın demişsiniz ama, müsadenizle bende bu konuda fikirlerimi söylemek istiyorum Meral hanım.
    Pek çok mutlu görünen çiftin ilişkisini tehdit eden aldatma olaylarına günümüzde çok sık rastlanıyor.Erkeklerin eşlerini aldatması hep gündemde ve konuşulur. Erkeğin bu aldatmayı " nasıl bir kadınla" yaptığı ve kim olduğu önemsenmez. Erkek bu işi " diğer bir kadınla" yapmaktadır. Bu diğer kadınların bir kısmı da tıpkı erkek gibi evli bir kadındır.
    Yapılan araştırmalar, aldatan erkeklerin oranının kadınlara göre daha fazla olduğunu gösteriyor.Yine yapılan araştırmalara göre, kadınların aldatma oranı da erkeklerinkine çok yakın.Her erkek eşini bir kadınla aldatıyor. O kadınların hepsinin bekar olduğunu varsayamayız. Demek ki neredeyse "aldatan erkek" sayısı kadar aldatan kadın var.

Aldatma daha çok duygusal boşluklar nedeniyle yaşanır. Sonuçları açısından aldatmalar, canı sıkar ve keyif kaçırır.Toplumumuzun kanayan bir yarasıdır.