Erkekler Nasil Uzun Yaşar

'Kısa Bilgiler' forumunda ceylan64 tarafından 18 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. Erkekler Nasıl Uzun Yaşamalı
    Sevgili beyler her ne kadar kale gibi güçlü kuvvetli görünsenizde
    aslında bizlerden çok daha zayıfsınız. Bu güçlülüğünüz sadece
    fizikseldir, biz kadınlar her şey karşısında daha güçlüyüzdür.
    Bu konu erkeklerle ilgiliydi kadınlarla değil gene geldim kadınlara.
    Öncelikle arkadaşınız yok konuşacağınız dertleşeceğiniz her şeyi
    içinizde saklıyorsunuz. Biraz da konuşma özürlüsünüzdür, bundan dolayı
    bir balon gibi her şeyi biriktiriyorsunuz. İnsan anlattıkça rahatlar
    tabi birde stresli çalışma ortamınız, yada yorucu işlerinizi buna
    ekleyelim. Ağır sanayi gibi yerlerde çalışanlar bedenen daha
    çok yıpranıyorlar. Spor denilen şey size çok uzak tek yaptığınız
    elinizdeki kumandayla kanal değiştirmek tabi bu sporsa. Ewe
    geliyorsunuz yemek yiyor televizyon seyrediyor yatıyorsunuz.
    Beslenmeniz bakın buna hiç dikkat etmiyorsunuz. Hepiniz genelde
    kırmız et seviyorsunuz, sebze yok, yağlı yemeklere bayılıyorsunuz.
    Bunda sanırım biz kadınlarında suçu var yemek kültürümüzde böyle
    ve annelerimizden öğrendiklerimizi yapıyoruz. Bence hanımlar
    biraz yemeklerimize dikkat edelimki beylere çabuk gitmesin.
    Kolestrol aldı başını gidiyor sonra birde hepinizin pek dr la
    arası yok, korkarsınız genelde hep ertelersiniz doktara gitmeyi.
    Ama başınıza geldimide bir hastalık deveyi pire edersiniz.
    Bir grip olurusunuz aman yarabbim özel ilgi bakım şefkat istersiniz.
    çocuklaşırısnız. Beyler bence yemeğe dikkat, spor yapın, hayatı güzel
    yaşayınki bizde güzel yaşatın naçizane tavsiyelerim

2. Yazını okurken alttaki yazı geldi aklıma ve bir kısmını paylaşmak istedim......

( böyle devam edersen, kadınlar yalnızlığa terk edilecekler):f73: :f40: :f106:

teşekkürler canım kalmine sağlık :f118:

- "Ben kadınları özel yarattım!... Tüm yaşamın ağırlığını taşıyabilecek kuvvette olmasına rağmen başkalarına teselli verecek kadar yumuşak omuzlar,

Doğumun acısına olduğu kadar doğurdukları evlatlarının nankörlüğüne dayanabilecek iç kuvvetini verdim.

Başkalarının kuvvetinin kalmadığında devam edecek azmi, ailesinin hastalığında yorgunluğa papuç bıraktırmayacak kudreti verdim.

Her türlü şart altında, ve hatta annelerini çok kötü incitselerde, çocuklarını sevmek duygusallığını verdim. Bu duygusallık her yaştaki çocuklarının yaralarını sarmalarına, sorunlarını dinleyip paylaşmalarına yardım ediyor.

Kocalarını tüm kusurlarıyla sevmek kuvvetini verdim. Onları erkeğin kalbini korumaları için yarattım.

Onlara iyi bir kocanın eşini asla incitmeyecegini fakat bazen destek ve kuvvetini deneyecek davranışlarda bulunacağını anlayacak duyarlı bir zeka verdim.

Tek zayıflık olarak kadınlara birer göz yaşı verdim.

3. biz bayanlar sıkıntılarımızı birileri ile paylaşıyoruz. her sorunumuzu anlatamasakta çoğunu içimizden atmaya çalışıyoruz.gözyaşlarmızda stresimizi atmada bize yardımıcı oluyorlar.emeğine sağlık CEYLAN:f118:

4. İyi ama biz erkekleri yetiştiren siz kadınlar değilmisiniz
    neden o halde 2 çocuğunuz varsa biri erkek biri kız ise erkeğin üstüne çok düşüyor ve şımartıyorsunuz
    bizi böyle yetiştiren sizsiniz hanımlar.

5. Yorum yapmama hakkimi kulanmak istiyorum... :f30: :f30:

6. Evet.. Bir yönden haklısınız... Çocuklarımıza zarar gelecek diye korkar, herşeyden korumaya çalışırız.
    Aman, yemiyor, içmiyor diye önlerine hazırlarız.. Sonra da alışmıyorlar diye söyleniriz.. :f106:

Eşlerimize gelince; mutfagı dagıtacaklar iş çıkacak diye engelleriz.. Evde bir tamirat yapmaları gerekse bir sürü angarya olacak diye yine engelleriz..

Yorgun diye düşünür her şeyi üstleniriz.. İyi hatun eşine sorun çıkarmaz.. Şunun ucundan tut, yardım et demez.. Hem içinden söylenir hem yapar.. Sonra da hiç bir işe yaramazsın diye söyleniriz.. :f106:

Alıstıran biz, söylenen yine biz :f30: :f30:

Ahanda ne süper yazdım yaw, haydi beyler alkışları göreyim :f30: :f30: :f30:

7. güzel paylaşım için teşekkürler emeğinize sağlık :f9:

8. Kadınlar erkeklerden fazla yaşıyor çünkü...

Kadınlar sağlıklarına daha düşkün.

Stresleri erkeklere göre daha az.

İş kazalarıyla karşılaşma riskleri daha az.

Erkeklere göre ruhsal ve hormonal açıdan daha monogam olmaya eğilimli. Bu nedenle cinsel yolla bulaşan hastalıklara daha az yakalanıyorlar.
    Hormonal hiperaktif olmaları yani çok fazla değişken hormonal yaşamları, daha dirençli olmalarını sağlıyor.

Kadınlar daha sevecen, hayata daha bağlı, daha çok huzur içinde olmaya çabalıyor. Erkekler birbirlerine çok açık ve samimi değiller.
    Kadınlar daha az sigara, alkol tüketiyor.

Paylaşım için tşkler Meral Hanım yüreğinize sağlık :f97:

9. Paylaşım için teşekkürlerrr,
    emeğinize sağlıkk

10. Valla söylenenlerin hepsine yürekten katılıyorum bana söyleyecek söz bırakmamışsınız arkadaşlar hepinizin yüreğine sağlık :f106: