Erkekler Hep Yalnız Ağlar

'Karışık Şiirler' forumunda NURDİN tarafından 12 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Erkekler Hep Yalnız Aglar

Günlerdir sınırında yaşıyoruz aşkın
    Günlerdir uçurumunda
    Bu kaçıncı atışım kendimi
    Kollarından yalnızlığa
    Bu kaçıncı dargınlık
    Bu kaçıncı barışma
    Belli ki
    Sensizliğe sürgün artık bu gözler
    Sensizliğe sürgün bu dudaklar bu eller
    Şimdi yorgun bir çınar gibi kalbim
    Artık sana değil
    Sensizliğe yaslanacağım
    Hoşçakal güz çiçeğim hoşçakal
    Seni artık
    Göz yaşlarınla ıslanmış
    Yastıklara bırakacağım

Oysa yıllarca
    Yemyeşil bir orman köyünde sakladım gözlerini
    Dağ başlarında çoban ateşleri yaktım üşümeyesin diye
    Ellerine kör gecelerin karanlığında sarıldım
    Ve haykırdım
    En dipsiz kuyulara adını
    Ezberlettim seni kurtlara-kuşlara
    Sense beni sokaklara vurdun
    Ve en zehir şarkılara

Bilirsin
    Rüzğara bıçak
    Yağmura ateş
    Buluta kurşun işlemez
    Sende öylesine vurdun ki beni
    Artık bana
    Hiçbir acı kar etmez

Neylersin
    Önce melekler terk etti bizi
    Sonra masmavi düşler
    Öpüşler- gülüşler-çiçekler
    Büyüsü kalmadı artık kavuşmaların
    Bundan böyle
    Bizi her köşede
    Bambaşka bir cehennem bekler

Sen de bundan böyle
    İçi boş şarkılarla avut kendini
    En ucuz aşklarla yıka kirli ruhunu
    Açılırsın
    Taşlar yosuna sarılır bilirsin
    Sarmaşıklar duvarlara
    Geceler karanlığa
    Sende yalnızlığa sarılırsın
    Ve kadınsın
    Ağlayabilirsin gönlünce
    Göz yaşların pınarlar misali çağlar
    Unutma ki erkeğim ben
    Ve erkekler hep yalnız ağlar.:(

Ahmet Selçuk İlkan

Wish bunu beğendi.

2. Bilirsin
    Rüzğara bıçak
    Yağmura ateş
    Buluta kurşun işlemez
    Sende öylesine vurdun ki beni
    Artık bana
    Hiçbir acı kar etmez

Çok hoş dizeler, kadınlar hep sulugözlü olarak bilinirler ama Erkeklerde en az kadınlar kadar ağlar tek fark onlar gözyaşlarını yüreklerine akıtırlar :(

3. Dizeler okadar güzelki ne desem yetersiz kalacak sanki yüreğine sağlık Nurdin..:f118:

4. ve erkekler yanlız ağlar .... :f118:

5. çok güzel bir ahmet selçuk ilkan şiiri teşekkürler nurdin

evet erkekler yalnız ağlar bencede en iyisini yaparlar yakışmıyor erkeklere ağlamak
    ahh bu kadınlar ne yapsalar yakışıyor kahretsin işte :f106:

6. hep kadınlarmı ağlıycak birazda erkekler ağlasın şaka yaptım harikaydı nurdin :f63:

7. Çok güzel dizelerdi abi. Teşekkürler ve benden sana helalinden + r e p

Hiç içinizin acıdığını hissettiniz mi? Yutkunduğunuzda boğazınızdan tükrüğünüzün dahi geçmediği oldu mu? İçinizin acısı sebebiyle gözlerinizden yaşlar sessizce döküldü mü? Hiç, sahipsiz olduğunuzu hissettiniz mi? Hiç; geceleri üstünüzü örten birisinin artık olmadığını bilerek ağlamak istediğiniz oldu mu? Hiç; akşam eve döndüğünüzde “artık kapıyı çalamam çünkü o artık hiç evde olmayacak” diye düşündüğünüz oldu mu? Hiç onu bir daha görememek zebahına kapılıp, içinizin acısı sebebiyle ağladığınız oldu mu?

Bende oldu. Artık o yok. Artık geceleri üstüm açıldığında, üstümü örtecek kimsem yok. Artık kalbimin bir tarafı hep acı dolu ve hep ağrıyor. Artık o yalnızlık duygusundan kurtulamıyorum. Bu kadar acı olduğunu bilmezdim. Bir insanın, düşündüğünde dahi sessizce gözlerinin yaşaracağını bilmezdim. Ben ki ağlamak nedir bilmeyen sert bir erkektim. Ben ki en zor durumlarda bile bir çözüm yolu bulur, üzüntümü hafifletirdim. Ama artık ne yaptımsa bunu içimden atamıyorum. Ne yaptımsa kendimi düşünmekten alıkoyamıyorum. Onun hatıralarıyla örülü bir evde yaşamak beni kendim olmaktan çıkarıyor, sanki ne yaptığını bilmeyen meczuplar gibi garip ve anlamsız hareketler yapmamı sağlıyor.

Evet, öğrendim ki erkeklerde ağlar. Öğrendim ki erkekler ağlar, ama gizli ağlar. Döktüğü gözyaşını kimsenin görmesini istemez. O gözyaşı ki kendi benliğinin etrafa saçılmasıdır. O gözyaşı ki mahremiyetinin düşen parçalarıdır.

Günün her anı düşündüğüm muhayyilemden çıkmayan bir olgu oldu benim için. Kalbimdeki o eksikliği bazen o kadar çok hissediyorum ki. Dünyanın yükünü ve acısını o kadar çok derinden yaşıyorum ki. Yok olmak ve kurtulmak istiyorum. Evet belki de en anlamlı yol bu.

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın bir romanını hatırlıyorum; “ölüm bir kurtuluşmudur?” diye. Evet bence ölüm bir kurtuluştur. Ölümün acısını dahi, bu acıya tercih etmek istiyorum. İş o kurtuluşa erkenden ulaşabilmek. Ama nafile çabalar, gayeye ulaşmamı alıkoyuyor. Örümcek ağları gibi örülmüş kaderin,bir fiske dahi değişmeden ilerlediğini görüyorum. Belki de suçlu bizleriz. Belki de yapmamız gerekenleri yapmıyoruz. Bilemiyorum. FAKAT BİLDİĞİM BİR ŞEY VAR. ERKEKLERDE AĞLAR.

8. dilek erkekler de ağlar paylaşımına teşekkür ederim çok içten ve duygusal yazılmış

ben den de sana + REP gelsin arkadaşım :f118:

9. Teşekkürler Nurdin

10. Her insana ağlamak yakışır. Bence çok insani birşey.
    O yüzden her kadının omuzun da erkek için bir yer olmalı,
    tıpkı erkeklerin omuzundaki yer gibi...

11. Hersey bizler icin..

Erkeklerin yüreginde firtinalar kopsada disari belli etmez.

Erkek aglarsa sorun büyüktür yanliz aglamali.

Emegine saglik tesekürler Abi.