Erezyon Hakkında Kısa Bilgi

Konusu 'Kısa Bilgiler' forumundadır ve ZeuS tarafından 8 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. ZeuS Üye

erozyon hakkında kısa bilgier,

Kısaca Erozyon, toprağı tutan bitki örtüsünün yok edilmesi sonucu toprağın rüzgarın yağmurun vb. öğelerin etkisiyle aşınması olayıdır. Yani erozyonun sebebi bitki örtüsünün tahrip edilmesidir. Erozyon sonucu aşınan toprak baraj ve göllerin içine dökülerek baraj ve göllerin hacimlerini azaltır,erozyon sonucu toprağın verimli kısmı kayarak tarımda verim oranı düşer.

2. ali kınık Ziyaretçi

Cevap: Erezyon Hakkında Kısa Bilgi

saalasınız

3. Misafir Ziyaretçi

erozyon toprağı tutan bitkilerin kopması aşınması sonucunda meydana gelir .erozyonu önlemek için toprağı tutan bitkiler ağaçlar dikilmelidin ne yazık ki ülkemiz hiç kağıt tasarufu yapmıyor ağaçları kesiyor kullanılan artık kağıtları çöpe atıyor ve hem israfa hem de erozyonu meydana getiriyor (kısa bilgidir ve kendim yazdım) (inşallah ödevlerinize yardımcı olur)

4. Misafir Ziyaretçi

erozyon toprağı tutan bitkilerin kopması aşınması sonucunda meydana gelir .erozyonu önlemek için toprağı tutan bitkiler ağaçlar dikilmelidin ne yazık ki ülkemiz hiç kağıt tasarufu yapmıyor ağaçları kesiyor kullanılan artık kağıtları çöpe atıyor ve hem israfa hem de erozyonu meydana getiriyor (kısa bilgidir ve kendim yazdım) (inşallah ödevlerinize yardımcı olur)

5. Misafir Ziyaretçi

valla tam 5 SİTEYE girdim en iyisi ve en kısası buydu çok teşekkürler

:) :) :)

6. Misafir Ziyaretçi

ödevimden iyi aldım:)

7. Misafir Ziyaretçi

Bu siteyi kuran arkadaşlara teşekkür ederim

8. Misafir Ziyaretçi