Engelli Çocuklara Eğitim

'Sosyal Konular' forumunda YAREN tarafından 4 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Engelli Çocukların Eğitimi
    Akademi Z, dünyada bir ilke imza atıyor her yaştan engelliye umut ışığı oluyor..Engellilere kendilerini geliştirmek, meslek edindirmek ve ekonomik bağımsızlıklarını kazandırmak amacıyla hizmete giren Akademi Z, 14 Kasım 2011 tarihinde zihinsel ve bedensel engellilere umut ışığı olacak bir eğitime başlıyor.Zihinsel Engelli ve Rehabilitasyon ve Eğitim Vakfı Otistik, spastik ve down sendromlu çocukların yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak amacıyla vereceği eğitimin ardından, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı diploma sahibi olacakları bu okulda, engelli öğrencilerin tüm masrafları da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanıyor.Okul ayrıca normal katılımcılar için de ücretli bir akademi özelliği taşıyor.

14 Kasım da açılacak olan okul 3-8 yıllık 12 bölüm ile hizmete giriyor. Tiyatro, sinema, ses kayıt dublaj, makyaj, müzik, bale ve dans, halk dansları, fotoğrafçılık, resim, grafik tasarım ve sedef kakma gibi bölümlerin hizmet vereceği okulda, tüm öğrenciler kendilerinden bir şey bulacak ve meslek edinmenin ilk adımını atacaklar.
    İlk ay boyunca tüm bölümlerin derslerine katılacak olan öğrencilerin, bölümlere olan eğilimleri uzmanlarca tespit edilip değerlendirildikten sonra hangi bölümde okuyacağı belirleniyor.

Tiyatro bölümünde Engin Alkan, Sevinç Ebulak, Şebnem Bozuklu, Mert Turak ve Tülay Özen, güzel konuşma ve diksiyon bölümünü Serap Ezgü, Mustafa Yolaşan, Ayşe Egesoy gibi ekranlardan ve sahnelerden tanıdığımız bir çok ünlü ve usta isim eğitmen olarak okulda yerini alıyor.

Her bölümde alanında uzman eğitmenlerin derslere gireceği Akademi Z sadece zihinsel ve bedensel engellilere değil, engeli olmayan kişilere de kapılarını açıyor. Eğitim sonunda ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı diplomaya sahip olacak olan engelli öğrencilerimizin tüm masrafları yine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanıyor.

Engellileri Hürriyet Mahallesi Yurt Sok. No:29 / 1 Çağlayan İstanbul adresindeki okula davet eden Zerev ve Akademi Z’de kayıtlar hala devam ediyor.Zerev Vakfı Bağış Hattı : 5632
    Kayıt ve okul ile ilgili bilgi için 0549 489 10 05 ve 0549 489 10 08 arayabilirsiniz.