Enerji tasarrufu nedir kısaca

'Merak Ettiklerimiz' forumunda Demet tarafından 22 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

 1. Demet

  Demet Editör

  Enerji tasarrufu nedir kısaca

  Enerji tasarrufu, üretimde, konforumuzda ve iş gücümüzde herhangi bir azalma olmadan enerjiyi verimli kullanmak, israf etmemektir. Aynı işi daha az enerji kullanarak yapmaktır.

  Enerji tüketimimizin %82 ’si ısıtma için kullanılmaktadır. Isı yalıtım önlemlerinin alınması ile bu kayıplar azaltılabilir. Binaların yalıtımı ile %25 den %50’ye varan yakıt tasarrufu sağlanması mümkündür.

  Enerji-tasarrufu-nasil-saglanir.

  Evde enerji tasarrufu, enerjinin akıllıca kullanılışı anlamına gelir ve gereksiz enerji tüketimini önlemekle yapılır. Enerji ihtiyacı ve kullanımı açısından üzerinde en fazla durulması gereken grup ailedir. Çünkü toplumda aileler, diğer kaynaklarda olduğu gibi enerji kaynaklarının kullanımı ve tüketiminde de rol oynayan en önemli tüketici gruplarından biridir. Sağlıklı, rahat, temiz ve etkin bir ev ortamının yaratılabilmesi için yürütülen ısınma, aydınlatma, temizlik, kişisel bakım gibi çeşitli faaliyetler için aileler enerji kaynaklarını kullanmakta ve buna bağlı olarak her ay bütçelerinden binlerce lira harcamaktadır.
   
Yükleniyor...
- Enerji tasarrufu nedir Forum Tarih
Enerji Tasarrufu Nedir - Enerji Tasarrufu Hakkında Bilgi Sözel Dersler 22 Mayıs 2011
Enerji Kaynaklarının Kullanımında Tasarrufun Önemi Nedir Ders notları 18 Mayıs 2011
Enerji tasarrufu nedir Okulistik 20 Aralık 2010
Enerji tasarrufu haftası ne zaman tarihi Merak Ettiklerimiz 14 Ocak 2015