Ender Saraç astım

'Hastalıklar' forumunda Wish tarafından 30 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. Ender Saraç Astım Tedavisi
    Ender saraç Astım Şifalı Bitki Önerisi
    Ender Saraç Nefes Darlığı Tedavisi

Ender Saraç astım rahatsızlığı ile olarak akciğerlerdeki hava yollarının (bronşların) daralmasından kaynaklandığını, bunlara sebep olarak kıl, toz, yumurta, süt, aspirin ve çiçek tozu astım rahatsızlığına sebep olabileceğini belirtti. Bronşiyal astımın ise en belirgin özelliğinin balgam çıkarma ve hırıltı öksürük olduğunu belirtti. Ender Saraç astım tedavisi için öncelikli olarak hastanın yapması gerekenlerin sigarayı bırakmalı, kilo alımından kaçınılmalı, stres ve üzüntüden mümkün olduğunda uzak durmalıdır.

Ender Saraç astım tedavisi için bitkisel çözümlerinde hastalığın tedavisinde etkili olduğunu ve birkaç bitkisel çözün önerisi sunmuştur.

İşte Ender Saraç tan Astım için Şifalı Bitki Önerileri

Adaçayı ;
    astım hastaları için oldukça faydalıdır. 1 tatlı kaşığı yaprağı 1 bardak kaynar suyun içine koyup demleyin. Kaynama işlemini 2 dakikadan uzun tutmayın ve 10 dakika kadar demleyip süzdükten sonra günde 2 yada 3 bardak içilmelidir.

Akasya yaprağı ; yarım litre suyun içine 10 ila 15 gram arası akasya yaprağı veya akasya çiçeği ekleyip kaynatın, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa içilmelidir.

Anason ; anason astım ve nefes darlığı için oldukça faydalıdır. Anason tohumunu çay gibi demleyip günde 2-3 defa içilmelidir.

Soğan ; soğan astım ve solunum yolları tedavisi için oldukça faydalıdır. Astım tedavisi için gün içinde bol miktarda soğan tüketimine özen gösterin. Kuru soğanı bal ile karıştırıp ta tüketebilirsiniz.