En Tuhaf YasakLar !

'Resimler' forumunda -MaGiC- tarafından 26 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. En Tuhaf YasakLar !

  İngiltere'nin kuzeybatısında ise trenlerde "öpüşmek yasaktır" ibareleri yer alıyor. Bu kanunun ihlali halinde belirlenmiş olan belli bir para cezası yok, ancak görevliler gelip sizi tren istasyonundan dışarı atabilir.
  [​IMG]

  Florida'da kuaföre giden kadınların saç kurutma makinesindeyken uyumaları yasak. • Evli olmayan kadınların pazar günleri paraşütle atlamalari yasak. • At hırsızlığının cezası idam.
  [​IMG]

  İtalya’da güvercin beslemek yasak. Uygulamanın sıkılığı, şehirden şehire değişiyor.
  [​IMG]

  Tayland'da üstsüz araç kullanmanın cezası 10 dolar.
  [​IMG]

  Almanya’da otobanda "durmak" yasak. Araçtan inip yürüyerek yola devam etmek isterseniz, bu da suç kapsamına giriyor; çünkü Almanya’da otobanda yürümek de yasak.
  [​IMG]

  Singapur’da sakız çiğnemek, yerlere tükürmek, sifonu çekmemek gibi davranışların her birinin cezası 100 doları geçiyor.
  [​IMG]

  Uyuyan bir ayıyı fotoğraf çekmek amacıyla uyandırmak yasak. • Bir geyiği hareket halindeki bir uçaktan asagi atmak yasak. • Faribanks kentinde, bir geyiğe alkollü içki vermenin cezası hapis...
  [​IMG]

  İtalya'nın Reggio Emilia şehrinde tarihi eserlerin basamaklarına oturamazsınız...
  [​IMG]

  Devamı Var...
    2. Cevap: En Tuhaf YasakLar !

  Kanada'da yağmur yağarken çimler sulanamıyor, Kanata bölgesinde de kapı ve pencerelerin pembe renge boyanması zorunlu tutuluyor.
  [​IMG]

  Pazar günleri İsviçre'de çamaşır asmak yasak...
  [​IMG]

  Sper kentinde, bir erkeğin eşini basparmağından daha kalın bir sopayla dövmesi yasak. • Lee ilçesinde, çarsamba günleri günes battıktan sonra fıstık satmak yasak. • Mobile kentinde, kadınlara yönelik uluma sesleri çıkarmak yasak.
  [​IMG]

  Arizona eyaletinde bir kaktüs kesmenin cezası 25 yıla kadar hapis. • Eşeklerin küvette uyumasi yasak.Maricopa ilçesinde bir evde 6'dan fazla kadın yaşayamıyor.
  [​IMG]

  Hareket halindeki bir motorlu araçtan hayvanlara ateş açmak yasak. Bu yasanın tek istisnası balinalar. • Arcdia kentinde, tavuskuşlarının yolda geçiş üstünlüğü var. Baldwin Park'ta havuzda bisiklet kullanmak yasak.
  [​IMG]

  Connecticut'te bisikletle saatte 90 km'den fazla sürat yapmak yasak. • New Britain kentinde, yangına bile gitse, itfaiye arabaları saatte 40 km'den fazla sürat yapamazlar.
  [​IMG]

  Amerika'nın Little Rock kasabasında caddede öpüşenler hapisle cezalandırılıyor...
  [​IMG]

  Güney Dakota'da bir beyaz, kendi evinde ya da arazisinde beşten fazla Kızılderili görürse, öldürebilir. Kızılderililer "saldırgan taraf" kabul ediliyor. • Eyalet sınırlari içindeki peynir fabrikalarında uyumak yasak.
  [​IMG]

  Devamı Var...
    3. Cevap: En Tuhaf YasakLar !

  Çok garip...:f20:
    4. Cevap: En Tuhaf YasakLar !

  ilginç!!
    5. Cevap: En Tuhaf YasakLar !

  Hayret ne yasaklar varmis, cok ilginc emegine saglik.
    6. Cevap: En Tuhaf YasakLar !

  "ABD'nin Marland'da eyaletinde bir aslanı sinemaya götürmek yasak." Kim bi aslanla sınemaya gıder ki ? :D:D:D