En İyi Keman Markası

'Soru Cevap' forumunda Misafir tarafından 13 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. En İyi Keman Markaları hangileridir? uygun fiyata alabileceğim kaliteli keman markası ve tabii iyi bir kemanda bulunması gereken özellikler nelerdir ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür..

2. Cevap: En İyi Keman Markası

iyi keman tabiki el yapımı olan dır. el yapımı kemanın içinde marka değil yapımcının ismi yazar.ve bu kemanları mağazadan değil yapımcının kendisine ulaşarak birinci elden almalısınız.
    alırken : kemanın ağacı
    işciliği (fabrikasyon olsa bile )
    klavye burgular ve kuyruk abanoz olmalı yada benzer sert ağaç
    tuşe açısı vb ölçüleri..
    cilası fabrikasyonsa seçeneğin yok mobilya verniği. ama el yapımıysa organik malzemelerden elle uygulanan bir cila olacaktır ve yapımcısının yeteneğine kalmıştır.

Ama onun dışında Valencia en iyisidir.

Domınguez de ilk başlayanlar için tercih edilebilir.

3. Cevap: En İyi Keman Markası

ben yeni kemama baslayacagim ancak keman markasi arastiriyorum tabiki sizin dediginiz gibi en iyi keman el yapimi kemandir sizin yazinizi okudum ve bir keman arastirdim Sevilla adli bir keman markasi gordum cin kemanlardan degil el yapimi bir keman acaba sevilla markali kemani bana onerirmisiniz en kisa surede cevap verin acil

4. merhaba benim kemanım cremonia iyimidir sizce ne dersiniz bunu yeni başladığım için aldım ama birde size sorayım dedim size iyimidir?