En Güzel Cuma Mesajları Burada

'Karışık Sözler' forumunda Belinay tarafından 25 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Hayırlı Cumalar diliyerek sizlerle birbirinden güzel Cuma Günü mesajları paylaşmak istiyorum arkadaşlar.Bugün mübarek Cuma Günü sevdiklerinizin ailenizin ve dostlarınızın bu güzel gününü aşağıdaki kısa mesajlarla kutlayabilirsiniz.

İşte en güzel Cuma Günü Mesajları

Ey iman edenler! Cuma günü namaza çağırıldığı (ezan okunduğu) zaman, hemen Allah'ı anmaya koşun ve alış verişi bırakın. Eğer bilmiş olsanız, elbette bu, sizin için daha hayırlıdır.

Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah'ın lütfundan isteyin. Allah'ı çok zikredin; umulur ki kurtuluşa erersiniz.

Onlar bir ticaret ve eğlence gördükleri zaman hemen dağılıp ona giderler ve seni ayakta bırakırlar. De ki: Allah'ın yanında bulunan, eğlenceden ve ticaretten daha yararlıdır. Allah, rızık verenlerin en hayırlısıdır.
    (Cuma süresi 9-10-11)

Ey güzel ALLAH'ım! Görünür görünmez bütün belâlardan, Musibetlerden senin kudretine dayanır, Rahmetine, merhametine sığınırız.!!
    Amin....

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/cumagunumesajlar-71828.jpg]cumagunumesajlar-71828[/IMGALT]

Anlatmaya dilde lisan yetmiyor, utancından durdu kalem gitmiyor, ne yapsak da bizde kusur bitmiyor; olmuşuz bir kere isyana tabi, kurtar bizi Yarabbi… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun…

Mübarek Cuma günü fazilet ve üstünlüğün ümmette ki kokusudur. Müminlerin eza, hasret ve keder dolu cumalarinda, varliklarin özü, sevdalarin en yücesi olan Sevgili Peygamberimiz Muhammed’imizi (s.a.v) maneviyatta cumalayanlardan olabilmemiz duasıyla. Hayırlı Nurlu Cumalar. Cumamız mübarek olsun.

Duaların geri çevrilmeyeceği bugünde rabbim dualarımızı kabul etsin... Güzel Mevlam bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın... Hayırlı Cumalar..

Allah’ım! Dillere destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyIe. Amin tüm müslümanların cuması mübarek oIsun. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlık dolu günler dilerim.

Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz... Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz... Hayırlı Cumalar...

Ey Rabbimiz; bugün edeceğimiz dualarımızı kabul et ve bizi Makam-ı Mahmud’a komşu olmaya mazhar olanlardan eyle... Hayırlı Cumalar…

Ya Rabbi; gönlümün tesbihine umut boncukları dizdim tane tane... Her bir çekişte af diyerek sığındım rahmetine... Hayırlı Cumalar...

Allah’ım, Sen benim Rabbimsin; Senden başka ilâh yoktur. Beni Sen yarattın; ben Senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım... İşlediğim kötülüklerin şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim... Beni bağışla, zira günahları bağışlayan ancak sensin... Cumamız Mübarek olsun…

Uzaklardan bir yel eser süsIü bir sonbahar akşamında. Gönüller bir oIsun mekanlar kimin umrunda. KardeşIik sevgi hissetmektir arada, yoIIar ve zaman oIsada. HayırIı cumaIar diIerim.

Anlatmaya dilde lisan yetmiyor, utancından durdu kalem gitmiyor, ne yapsak da bizde kusur bitmiyor; olmuşuz bir kere isyana tabi, kurtar bizi Yarabbi… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun…