En Çok Kullanılan Tarayıcılar

'Teknoloji Haberleri' forumunda Sitem tarafından 4 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

 1. Ülkemizdeki internet kullanıcıları ,ki genelde Windows bağımlısı bir ülke olduğumuz için Windows içerisinde varsayılan olarak gelen internet tarayıcısından başka tarayıcıya ihtiyaç duyulmaz, Internet Explorer kullanır. Geride bıraktığımız 2011 yılında hangi tarayıcı en çok kullanıldı merak ediyorsanız sizi haberimize alalım. İşte Chrome, IE, Firefox, Opera ve Safari'nin 2011'deki durumları.İnternet tarayıcıları


  2011'in iki kazananı konumu itibariyle Internet Explorer. Farklı sürümleriyle ve Windows işletim sisteminde dahili gelmesi sebebiyle de yüksek kullanıcı kitlesi barındıran IE, 2011 yılında açık ara en çok kullanılan tarayıcı oldu.

  Yılın diğer kazananı ise istikrarlı yükselişiyle Chrome oldu. 2011'e üçüncü sıradan giriş yapan Chrome, ivmesini düşürmeden çıkışını sürdürdü ve yılın son iki ayında Firefox'u geçerek ikinci sıraya yerleşti. Ancak 2011 yılının genel grafiğine baktığımızda Chrome'un kullanıcı sayısındaki artış diğer hiçbir tarayıcıda bulunmuyor.
  Firefox ise yılı istikrarlı bir düşüş ile kapattı. Çok fazla olmasa da Firefox'u bırakan kullanıcıların sayısı, yeni kullanmaya başlayanlardan çok daha fazla anlaşılan. Tüm sene ikinci götürdüğü yarışı, yılın son aylarında Chrome'a yenilerek üçüncü olarak tamamladı.

  Listedeki diğer iki tarayıcı Opera ve Safari ise seneyi kendi çizgilerinde ilerleyerek devam etti. Safari, yıl sonuna doğru Mac satışlarının artmasıyla hafif bir ivme kazansa da rakiplerinden oldukça uzak. Zaten Safari ve Opera'nın kendilerine has kullanıcı kitlesi bulunuyor.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 13 Temmuz 2014
 2. Opera daima :)))
  Diğerleri arada sırada :)
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 13 Temmuz 2014
Yükleniyor...
- Çok Kullanılan Tarayıcılar Forum Tarih
Günlük Hayatta En Çok Kullanılan Deyimler Atasözleri ve Deyimler 12 Ocak 2015
Çevremizde Çok Kullanılan Deyimler Atasözleri ve Deyimler 27 Mayıs 2013
Trafikte En Çok Kullanılan Levhalar Sosyal Konular 13 Aralık 2012
Trafikte En Çok Kullanılan Trafik İşaret Ve Levhaları Kısa Bilgiler 13 Aralık 2012