En büyük yılanlar

Konusu 'Hayvanlar Alemi' forumundadır ve Destina tarafından 8 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. Destina

Destina Üye

Yeryüzünde bulunan bütün zehirli yılanlar, yaklaşık olarak 2000′i aşkın cinstedir. Yılanlar gerçekten ilginç, aynı ölçüde de korku verici yaratıklardır. Bu iki nedenle, insanların yılanlara ilişkin inanç ve düşünceleri çok çeşitlidir. Öyle ki , 18-20 metre boyunda yılanların yaşadığına bile inanırlar.

Gerçekte, yılanların boyu asla bu uzunluğa varmaz. Bilinen en büyük yılan,boyu 9 ile 11 metre arasındaki Regal Pitonundur. Oturma odanızın boyutlarını ölçmeniz bile,bu yılanın büyüklüğü hakkında bir fikir edinmenize yetecektir . Regal Pitonu, Malaya yarımadası, Burma, Endonezya ve Filipinler’de bulunur.

Büyüklük bakımından Regal pitonu’nu izleyen ikinci yılan “anakonda”dır. Güney Amerika’nın tropik bölgelerinde yaşar. Boyu yaklaşık olarak 7. 5 metreye varmaktadır. Ortalama insan boyunun 1. 70 olduğu kabul edilirse, anakonda’nın da pek küçük sayılmayacağı anlaşılır. Afrika’da yaşayan kaya pitonu hemen hemen aynı boydadır. Avustralya ve Yeni Gine’deki “elmas pitonu” ise 6-7 metre uzunluğuna varan bir boya sahiptir.

Şimdi,çok kimsenin dünyanın en büyük yılanı olduğuna inandığı yılana geliyoruz. Avını kaslarının arasında sıkıştırıp ezerek öldüren boa yılanı,gerçekte 4. 5-5 metre uzunluğunu geçmez. Güney Meksika,Merkezi ve Güney Amerika’da bulunmaktadır.

Yılan familyasının en tehlikeli tiplerinden biri olan ” kral kobra”, 5,5 metreye kadar uzunlukta olabilir.Birleşik Amerika’da yaşayan yılanların en büyüğü, elmas sırtlı çıngıraklı yılandır. Boyu 2. 5 metreyi aşmaz. Kara tavuk yılanı, boğa yılanı da Amerika’daki diğer büyük yılanlar arasında sayılabilir. Bunların en büyüğü 2. 5 metre uzunluğundadır.

Uzunluğu 9 ile 11 metreyi bulan regal pitonu, ağırlığı en fazla olan yılan değildir. Anakonda daha kısa olmasına rağmen, 120 kiloya varan ağırlığıyla regal pitonu’ndan 25 -30 kilo daha ağırdır.

En uzun zehirli yılan ise, “kral kobra”dır.
    Buna karşılık, zehirli yılanların en ağırı elmas sırtlı çıngıraklı yılandır.

-alıntı-

2. chemist

chemist Üye

Cevap: En büyük yılanlar

Aha asıl büyük yılan budur alın size piton.. Hem bu piton büyük olduğu kadar oldukça faydalıymışş... Kadınları yutuyormuş :)..

bu arada piton ilk önce kurbanını boğar daha sonra kafa tarafından başlamak üzere öldürdüğü canlıyı yutmaya başlar...esnek ağzı açılır....çenesini bilinçli olarak çıkartır ve kurbanını yutar...doğanın bir kanunu ne insanın ne başka bir hayvanın ölmesi doğa tarafından farklı algılanmaz...bir tavşan da canlıdır bir insanda...

3. Öznur

Öznur Üye

Verdiğin bu çooook faydalı bilgiler için teşekkürler Chemist :f20:

4. chemist

chemist Üye

sağoll öznur herzaman..... Yaaa baya sevmişim bu yılanları galibaaa 5 kere aynı mesajı atmışım sil sil öldüm :)

5. Wish

Wish Üye

Kadınlar kadar başına taş düşsün chemist emii. :f196:

6. Ezlem

Ezlem Üye

Yılanlar kovalasın seni Chemist emi:)

7. cemre gizem özen

cemre gizem özen Üye

yılanlar yesin seni chemist abiii

8. chemist

chemist Üye

Noluyoooo yaaa sankii ben yutuyomm allaaa allaaaaa.... Gidin pitonlaa uğraşın benlee uğraşmayın...

9. HazaN

HazaN Admin Yönetici Admin

Ayyyy ne güzel olmuş bu topic böle Chemiste herkes iyi dileklerini sunmuş kabul günün sanırım Chemist :f30: :f30: ama ben yapmıycam "düşene bir tekme de sen at" politikası yerine "taş atana aş at" diyorum. Bunu dediğime ben bile inanmıyorum :eek:
    Hayatımda küçük haşerelerden sonra korktuğum ikinci varlıklar sürüngenlerdir helede böyle sürünürken önüne geleni çiğnemeden mideye indirenler :f34: