emniyet kemerinin önemi nedir kısaca

'Genel Türk Tarihi' forumunda Merve tarafından 7 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

1. emniyet kemerinin önemi nedir kısaca

Emniyet kemeri herkesin çok alıştığı ve kullandığı ama değeri fazla da bilinmeyen bir güvenlik sistemidir. Otomobildeki en önemli güvenlik öğelerinden biridir.

Her şeyde olduğu gibi, ancak doğru kullanıldığında en iyi şekilde çalışır. Emniyet kemerinin alt bölümü iki tarafta legen kemiğinin üzerinden ve üstte de omuzun üzerinden geçmelidir.

Emniyet kemerinin görevini en iyi şekilde yapabilmesi için bu gereklidir. emniyet kemeri yükseklik ayarı, emniyet kemerinin farklı boylardaki insanlara göre ayarlanabilmesini sağlar. Bir çarpışma sırasında emniyet kemerinin makarası kilitlenir ve aracın içindekilerin fazla hareket etmesini önler.

2. bu güzel hem kısaca

3. çok iyi

4. süperrr işte bbbuuukadar

5. Muhtesem cok kisa

6. evet çok kısa

7. çooook güzel :)

8. coook güzel :)

9. saol kardeş ödev için lazımdı da ...

10. bu çok kısa ya öğretmen kabul etmezki biraz uzun olsa ne olurduki performans ödevimi yapamıyorum ya

11. vaovvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv çok kısa ve çok bilgiliiii tam da istediğim gibiiiiii

12. evt harikaaaaaaaaaaaaaaa

13. Çok iyi yazmışsın inşallah performans'dan 100 alırım

14. emniyet kemeri çok önemlidir.mesela araba kullanan sürcü takmassabir kaza anında ön cama başını çarpıp fena halde yaralanabilir.bir örne daha arkada olan insanlar ise öne fırlayıp camı kırdığıyla bir camdan çıkar buda insan vücudunda kalıcı hasarlar bırakabilir bu yüzden ne yapıyoruz? emniyet kemeri takıyoruz.

15. Çok Tşk Proje Ödevimden Kurtuldum:D

16. ben çok beğendim bu yazı sayesiyle 100 aldım

17. çok beğendim teşekkürler... :D

18. performans ödevim için afiş hazırlıycaktım emniyet kemeride ne işe yarar onu tanıtcaktım burdakilerin aynını yazdım 100 den 5 aldım bu siteye çok ama çok teşekkürler..........:)

19. Gayet faydalı ve işe yarar bilgiler saol