Emi özlemim?

'Masallar ve Hikayeler' forumunda ORHAN tarafından 19 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. Sensizliğin verdiği ızdırap ve öfke ile buladığım bileğimdir bu satırları yazan... Görüş mesafesinden ne kadar uzaksan, o kadar kör gözlerim. İşte en çok o zaman mağarada ölmeyi düşlerim ya da mağara yârenlerinin köpeği olmak olur bütün özlemim.

Sen kaç defa düşledin ki düşleri özlemeyi, kaç sebebin var ya da söyle ağlamak için… Bütün hayatım, eksi sen, eşittir yokluk...Sensizliğin adını yokluk koyduysam haklısın ben seni hiç sevmedim.

Yoruldum, yordun beni… Kaynağından besleniyorum tükenmişliğin… Bilseydim seni toplamdan çıkardığımda elde sıfır kalacağını, ilk fırsatta ismini sen koyduğum tetiği çekerdim, hiç bir not bırakmadan, bütün şüphelere yer vererek, senin dışında, sadece ama sadece bu kadar güçsüz olduğumu bilmesin kimse diye…

Kararlar anlaşılmıyor. İçim bir ölüm diyor, bir sen… Bana kalırsa ölüm kadar güzelsin, ama ölüme kalırsa muhtemeldir çok kalmayacağım buralarda... Çok kalmıyorum.

Küflenmiş ekmek ile küflenmiş lor peyniri istiyorum yeşil olanından, diye satırlara geçecek son isteğim... Seni yazmadım kusura bakmayasın sakın… Zira kendini seninle mukayese edecek ya da sana eş değer bir sözcük bilmedim. Defolu kaç gün erittimse sensizliğin sıkıntıyla bulanmış sıcağında, yırtık sökük kalan bütün yarım satırlar için ve seni böylesine sitemkâr sevdiğim için beni affet!

Emi özlemim?

2. teşekkürlerrrr....

3. çok güzelmiş teşekkürler

4. Kararlar anlaşılmıyor. İçim bir ölüm diyor, bir sen… Bana kalırsa ölüm kadar güzelsin, ama ölüme kalırsa muhtemeldir çok kalmayacağım buralarda... Çok kalmıyorum.

5. Sen kaç defa düşledin ki düşleri özlemeyi, kaç sebebin var ya da söyle ağlamak için… Bütün hayatım, eksi sen, eşittir yokluk...Sensizliğin adını yokluk koyduysam haklısın ben seni hiç sevmedim.

Teşekkürler....

6. emeğinize sağlık orhan hocam
    güzel dizeler

7. kaç kişiye nasip olur böyle bir aşk emeğinize sağlık

8. İnsanoğlu yürekten sevince özlem hiç bitmez ,bitmesini istese de daha da pençeleşir.Hele bir de güzel şeyler yaşanmışsa.... Özlem dahada bir acılaşılır.

Özlemeye dair çok güzel bir paylaşımdı.
    Teşekkürler hocam. Kaleminiz daim olsun :f196: