Elma sirkesinin cilde faydaları

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. elma sirkesinin cilde faydası,

  Kepekli Saçlar İçin Elma Sirkesi

  Saç bakımı ve saçınızdaki kepekler için saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna yani 1 litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi koyun ve saçlarınızı bu su ile durulayın. Bu işlemi bir süre her saçınızı yıkadığınızda uygulayın. Saçlarınız kepekten arınacak ve parlaklaşacaktır.

  Sivilceler İçin Elma Sirkesi

  1 çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su ekleyin ve bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sivilce üzerine bir süre kompres yapın. Faydısı olduğunu göreceksiniz.

  Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi

  Bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra bu su ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıca yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü 3-4 günde bir silebilirsiniz. Cilt lekeleri için oldukça faydalı.

  Fazla Kilolar İçin Elma Sirkesi


  Bir bardak suyun içine 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesi koyun. İçine 1 tatlı kaşığı bal ekleyip sabahları düzenli olarak aç karnına için. Fazla kilolarınıza faydası olduğunu göreceksiniz.

  Varisler İçin Elma Sirkesi


  Yumuşak bir havluyu elma sirkesinin içine batırıp sıkın ve havluyu bacaklarınızın varısli olan bölgesine sarın. Bacaklarınızı yüksek bir yere kaldırarak yaklaşık 45 dakika kadar dinlendirin. Bu işlemi mümkünse sabah akşam tekrarlayın.
  Alıntı
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Haziran 2013
Yükleniyor...
- Elma sirkesinin cilde Forum Tarih
Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Şifalı Bitkiler 15 Ekim 2008
Elma sirkesinin faydaları Güncel Bilgiler 15 Aralık 2011
Elma Sirkesinin Faydaları Yararları Şifalı Bitkiler 16 Şubat 2011
elma sirkesinin saça faydası Kişisel Bakım 23 Temmuz 2010