Ellerin Kuruması Nasıl Önlenir

'Kadınca' forumunda Yasemin tarafından 21 Mart 2013 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Sevgili bayanlar Ellerimizin kuru ve çatlak görünümü en aza indirmek için dikkat etmemiz gereken küçük bir kaç önerimiz var sizlere.

  Biz bayanlar el bakımını çok önemsemiyoruz sanırım sıcak su soğuk hava derken ellerimizin ne kadar yıprandığını farkedemiyoruz.Güzel ve sağlıklı ellere sahip olmak o kadar zor değil inanın bir kaç küçük ayrıntıya dikkat ederek ellerinizdeki farkı sizde farkedeceksiniz yumuşacık ve sağlıklı ellere sahip olacaksınız.

  Özellikle kış aylarında el bakımınıza biraz daha özen göstermenizi tavsiye ediyorum soğuk hava cilt derimize fazlasıyla zarar veriyor ve yıpranmasına sağlıksız görünmesine neden olabiliyor.

  Ellerimizi nemlendirmek için neler yapmamız gerekiyor öncelikle vücudumuzun kendi nemlendirme sistemini korumamız çok önemli.Ellerimizi temiz tutmak ve nemlendirmek el sağlığımız için oldukça önemlidir.Ellerimizin kurumasına nedne olan başlıca faktörler Sabun ve sıcak dır. Sabun ve sıcak su el kurumasının nedenlerinin başında geliyor.Ellerimizi yıkadıktan sonra mutlaka nemlendirici bir krem ile nemlendirmemiz gerekiyor.Ellerimizin nemlendirmek el bakımımızın temelini oluşturduğunu unutmamalıyız.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Mart 2013
Yükleniyor...
- Ellerin Kuruması Nasıl Forum Tarih
Google 2014 yılının en güzellerini seçti Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
ses tellerini korumak için ne yapmalıyız Sağlık bilgisi 30 Mayıs 2014
Ellerin soğan kokmaması için ne yapmalı? Bunları biliyormusunuz 6 Nisan 2014
Sabah uyandığında ellerin şişmesi Hastalıklar 27 Aralık 2013