Elbise Lifler Nasıl Örülüyor

'Soru Cevap' forumunda zamaneanne tarafından 5 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

 1. elbiseli lifler arkalı önlü mü örülüyo?

  Elbise şeklindeki lifler şöyle örülür:

  Renkli makina yünü lif ipleri ile 7 numara tığla örülür. Ortasından, elbisenin bel kısmından başlanır. 3 zincir çekin ve ortadaki zincirin içine tığa ip dolayarak batın toplamadan iki kez daha batın ve 3 kez dolayarak battığınız tüm ipleri tek seferde toplayın. Sonra bu dolgu fıstığın üzerine aynı şekilde 3 kez ip dolayarak batıp hepsini birden toplayın. Aynı işlemi ardarda 8 kez tekrarlayın.

  Tam bel kısmından etek bölümünü başlamış olduk. Sonraki sırada yaptığımız dolguların her bir arasına 2 şer kez batarak artırılarak ilerliyelim. 9 sıra örelim. Bu eteğin ön kısmı aynı şekilde arkasıda örülüp son sırada kenarına gidilen oyası ile birleştirilecektir. Üst gövde kısmında da yine 3 kez batıp birden toplanan örgü şekli ile örülecektir fakar üst kısımda artırmayıp her bir araya tek dolgu yapılarak düz çıkılacaktır.

  Kol kısımları ise uzun bir şerit halinde örülüp ön ve arka birleştirilir. Yaka kısmı aynı etek kısmındaki gibi her bir aralığa 2 kez batılıp artırılarak lerlenen dolgular şeklinde örülür.
  elbise_lif. elbise_lif2. elbise_lif3.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Temmuz 2014
Yükleniyor...
- Elbise Lifler Nasıl Forum Tarih
Kırmızı Abiye Elbise Modelleri 2016 Kadınca 19 Mayıs 2016
Genç Kızlar için Mezuniyet Elbiseleri Kadınca 19 Mayıs 2016
2016 Mezuniyet Balo Elbiseleri Kadınca 19 Mayıs 2016
Büyük beden mezuniyet elbiseleri Kadınca 19 Mayıs 2016