El yazıları ve karakterlerr

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Wish tarafından 7 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

El yazılarımız kişiliğimizi ele veriyormuş.Bu konuda arastirma yapan uzmanlar,400'den fazla kişinin el yazısı örneklerini inceledıkten daha sonra el yazısının sahiplerine sonuçların ne derece kişiliklerini yansıttığını sormuşlar. Bu karşılaştırmadan da %80 gibi bir sağlama almışlar. Ayrıca sadece el yazısı analizinden çıkan sonuçların doğruluğunu ölçmek için 120 sorudan oluşan bir kişilik testi hazırlamışlar. Sonuç yine %80'in üzerinde olmuş.

Analizler sunlar;

- Satırlarınız aşağı doğru meyil alıyorsa, kötümser ve depresif olma eğilimleriniz söz konusu. Yok eğer yukarı ise düşünceleriniz olumlu, motivasyonunuz da yüksek demektir.

- Satır aralarım dar diyorsanız plan ve organizasyon konusunda zayıfsınız, bizden söylemesi. Geniş olanlar merak etmesin onların bu becerileri gelişmiş.

- Kelimeler arasında boşlukları dar bırakıyorsanız diğer insanlarla aralarındaki mesafeyi ayarlamakta zorluk çektiğiniz söylenebilir. Geniş bırakanlar ise insanlara mesafeli, özgürlüğüne düşkün kişiler oluyor.

- Harflerin sıkışık veya geniş olma durumu ise kişinin kendine güveni ile alakalı bir durum. Sıkışık olanlarda özgüven sorunu olduğu söylenebilir.

- 'n' ve 'm' harfleriniz 'v' şeklinde keskinse yapacağınız işleri birer proje olarak görüyorsunuz. Eğer bu harfler (n, m) ideal şekilleri gibi ise geleneksel değerlere sahip olduğunuzun göstergesi. 'v' harfini 'u' gibi yapıyorsanız da rahat ve arkadaş canlısı biri olduğunuz kanısına varılabilir.

- "d, h, l, f, t" gibi harflerin üst kısımlarını uzun ve ilmekli yapıyorsanız güçlü bir hayal gücünüz var demektir. Harflerin orta bölgesini geniş kullanıyorsanız da yaşanılan âna duyarlısınız. Eğer bu harflerin alt kısımlarını kısa ve dar yapıyorsanız da enerjinizi yeterince kullanmıyorsunuz, haberiniz ola...

Sizin karakteriniz nasıl Bir de merak ediyorum bu el yazisinin kisiliginizi yansittigina ınananlar veya inanmayanlar varmı aramızda?

2. ben bu yazıya yorum yapmayacağım anladın sen onu :) ;-)

3. 'v' harfini 'u' gibi yapıyorsanız da rahat ve arkadaş canlısı biri olduğunuz kanısına varılabilir.
    İşte bu benim :)

Teşekküreler canımm:f40:

4. - Kelimeler arasında boşlukları dar bırakıyorsanız diğer insanlarla aralarındaki mesafeyi ayarlamakta zorluk çektiğiniz söylenebilir. Geniş bırakanlar ise insanlara mesafeli, özgürlüğüne düşkün kişiler oluyor.

dar bırakanları hem kağıt hemde mürekkepten kazanmak için yapıyor ve cimridir diye düşünüyorum

geniş bırakanları ise cömert :f106: