El Boyama Ayakkabı Nasıl Yapılır

'Kadınca' forumunda Yasemin tarafından 19 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

 1. El Boyaması Ayakkabı Nasıl Yapılır  Oldukça beğenilen ve ilgi gösterilen şık ayakkabı boyamasını kısaca sizlere anlatmak istiyorum bayanlar evinizde eski bir ayakkabı kullanarak sizlerde harika renklerde ayakkabılar boyuyabilirsiniz..

  İlk olarak tuvallarda kullanılan bir astarla ayakkabıyı en az 2 kat astarlamanız gerekiyor. İlk astarlama işleminden sonra kurumaya bırakıp bir kat daha astarlamanız gerekiyor.

  [​IMG]

  Daha sonra istediğiniz renklere ve desenlere karar vererek çizmeniz gerekiyor. Beyaz astarın üstüne karbon kağıdıyla seçtiğiniz desenleri geçirebilirsiniz. Çizim yaparken kalıcı marker kalemler yardımcı olacaktır.

  Desenleri renklendirmek için akrilik boyaya ihtiyacınız olacak. Eğer ayakkabıyı istediğiniz bir renkte seçip sadece bir bölümü boyamak isterseniz tamamını astarlamanıza gerek yok.

  Akrilik boyayı temel renklerde alarak yani mavi, kırmızı, sarı istediğiniz renkleri elde edebiliyorsunuz. Hem de daha az masraflı. İçiçe geçen desenleri farklı renklerde boyarken her renkten sonra kurumasını beklemek önemli.

  İşlemler tamamlandıktan sonra vernikleyerek boyayı korumaya almalısınız. Bunun en pratiği ise sprey formatındaki vernikler. Daha ince bir tabakayla sorunsuzca kullanılabiliyor. Böylece el boyama ayakkabınız bitmiş oluyor kolay gelsin bayanlar gayet güzel bir ayakkabı olacağından emin olabilirsiniz..

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Cevap: El Boyama Ayakkabı Nasıl Yapılır

  Hem bir hobi hem de yaratıcılık adına mükemmel bir öneri...En yakın zamanda deneyeceğim...Hem eski ayakkabılarım da değerlenmiş olur...
   
Yükleniyor...
- Boyama Ayakkabı Nasıl Forum Tarih
kalıcı kaş boyama nasıl yapılır (kaş kontürü) Kişisel Bakım 10 Ağustos 2014
19 Mayıs İle İlgili Boyama Sayfaları Çocuk Kulübü 15 Mayıs 2014
23 Nisan ile ilgili boyama resimleri Çocuk Kulübü 25 Şubat 2014
Pepee Boyama Resimleri Çocuk Kulübü 8 Şubat 2014