El Bakım Nasıl Yapılır

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 30 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

1. Evde El bakım maskesi tarifi

Doğal El bakım maskesi nasıl yapılır

Biz bayanlar için güzel ellere sahip olmak oldukca önemli bende buna istinaden sizlere el bakımınızda yardımcı olabilmek adına evinizde kendi imkanlarınızla hazırlıyabileceğiniz oldukca basit el bakımı için önerilerde bulunmak istiyorum önce kendim denedim sonuç oldukca güzel gönül rahatlığıyla sizlerde deniyebilirsiniz. :f40:

Eğer yaz aylarında sizinde elleriniz güneşten kuruduysa yapmanız gereken çok basit bir tarif hazırlamak için gerekli malzemeler 1 fincan zeytinyağını,yarım limonun suyunu ve bir tatlı kaşığı şekeri,bir kasede karıştırın.Bu karışımı bolca sürerek ellere masaj yapın.Sonra elleri ılık suyla durulayın.Nemlendirici sürün işte hepsi bu kadar yumuşacık ellere sahip olacaksınız.

Bu önerimizide dikkate almanızı istiyorum zeytinyağı her derde deva zaten bilmeyenimiz yok öyleyse mutlaka denemelisiniz Zeytinyağı ile el banyosunu Ellerinizin üstü çatlıyor, hatta zaman zaman sızlıyor mu? O zaman hemen 1 su bardağı zeytinyağını benmari usulü hafifçe ısıtın. İçine 15 - 20 damla limon suyu ekleyip iyice karıştırın. Ellerinizi bu yağın içinde 5 - 10 dakika beklettikten sonra ılık su ve sabunla yıkayıp besleyici bir nemlendirici sürün.

Bir başka önerim ise Rezeneli el banyosu ellerinize çok iyi gelecekdir.

Gerekli malzemeler 8 yemek kaşığı rezene tohumunu havanda hafifçe ezdikten sonra 2 su bardağı kaynar suyla karıştırın. 15 dakika demlendikten sonra süzün. Elleriniz ne zaman çok suyla haşır neşir olursa, ardından mutlaka bu bitki çayının içinde 2 - 3 dakika bekletin ve yeniden canlanmalarına yardımcı olun güzel ve sağlıklı ellere kavuşmanız dileğiyle...