Eklem Ağrıları Tedavisi

'Sağlık Rehberi' forumunda By RiZeLi tarafından 25 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Eklem Ağrıları Tedavisi
  Eklem Ağrıları
  Eklem Ağrıları Belirtileri
  Ağrılar : Ağrılar aslında bir nimet olup vücudumuzda ortaya çıkan rahatsızlıkları haber veren alarm sistemleridir. Sağlığımız yerinde iken, iç organlarımızın çalıştığını fark edemeyiz. Beş duyumuzdan ve iç organlarımızdan beyne bilgi götüren; beyinden gerekli emirleri getiren sinir telleri vücudumuzun mükemmel bir şekilde çalışmasını ve böylece hayatımızı devam ettirmemizi sağlarlar.

  Beynimize, vücudumuzun çeşitli yerlerinden bilgi götüren sinir tellerinden bir kısmı, istihbaratçı gibi çalışarak işlerin yolunda gidip gitmediğini haber verirler. Bu istihbarat birimlerine feed back devreleri denmektedir. Feed back devrelerinden gelen istihbarat bilgilerine göre, gerektiğinde, beyinden organlara çalışma tempolarını normalde tutacak yeni emirler gönderilir.

  Mesela, vücut ısımız normalde 36,50 olması gerekirken dış tesirler sebebiyle yükselince feed back devreleri derhal beyne haber verirler. Beyin aldığı bilgileri değerlendirerek, vücut ısısını normale indirmek için ter bezlerini faaliyete geçirir.

  Yine hücrelerdeki besin miktarının düştüğünü farz edelim. Bu durumda kandaki şeker oranı da düşecektir. Feed back devreleri vasıtasıyla kandaki şeker oranının düştüğünü haber alan beynimiz, adrenalin salgı bezlerini faaliyete geçirir. Depo halindeki yedek şeker kana verilerek, kan şekeri seviyesi normale çıkarılır.

  Hastalık sırasında, beyin düzeltemeyeceği bir durumla karşılaşınca, hastalık mikroplarının veya başka sebeplerin zarar vermeye başladığı bölgeye ağrı mesajları göndererek bizi uyarır. Biz de ağrımızı dindirmek ve dolayısıyla hastalığımıza çare aramak için doktora koşarız.
   
Yükleniyor...
- Eklem Ağrıları Tedavisi Forum Tarih
Omuz Eklem Ağrıları Hastalıklar 27 Nisan 2011
Parmak Eklem Ağrıları Sağlık bilgisi 17 Nisan 2011
Eklem ağrıları için bal ve tarçın kürü Şifalı Bitkiler 28 Aralık 2008
whatsapp da beni kimler eklemiş Sosyal Medya 14 Haziran 2015