Ehliyet sınavından komik sorular

'Güncel Bilgiler' forumunda aykuta tarafından 27 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

1. Ehliyet sınavına girenler bilir... Bazen sorulan sorulara, öyle cevap şıkları konulur ki... Gülmekten kendinizi alamazsınız. Işte o sorulardan bazıları...

Soru: Aşağıdaki işlemlerden hangisi ilk yardımdır?
    A) yaralanan kişiyi dövmek - b) itfaiye çağırmak - c) komşuları yardıma çağırmak - d) kanamayı durdurmak

soru: Ilk yardım çantası aracın neresinde bulunmalıdır? A) arka sağ tekerin içinde - b) aracın içinde arka sağ tarafta - c) motor kaputu içerisinde - d) ön torpido gözünde

soru: şok pozisyonu aşağıdakilerden hangisidir?
    A) sırt üstü yatış, ayaklar biraz yukarıda, üstü örtülü - b) sandalyede oturma, kolları yukarı kaldırma - c) diz üstü oturarak kafa sallama - d) masanın üzerine yatırma

soru: Derin yanıklara aşağıdakilerden hangisi uygulanır? A) baş ağrısı hapı - b) mantar merhemi - c) şampuan - d) soğuk su, buz

soru: Güneş çarpması durumunda hastaya aşağıdakilerden hangisi uygulanır?
    A) güneş çarpınca denize atılır - b) bele kadar kuma gömülür - c) vücut sıcaklığı yavaşça düşürülür - d) kendi kendine iyileşmesi beklenir

soru: Donma sonucu uyku durumunda olan kimseye aşağıdakilerden hangisi yapılır?
    A) uyumaması sağlanır b) yatağa yatırılır, uyuması beklenir - c) beraber uykuya yatılır - d) hiçbiri

soru: Burun kanaması olan bir kazazedeye aşağıdakilerden hangisi uygulanır?
    A) saçları yolunur - b) başına masaj yapılır - c) sıcak küvet içine oturtulur - d) buruna tampon konulur

soru: Bilinci kaybolmuş kazazedenin soluk yolunun tıkanmaması için aşağıdaki pozisyonlardan hangisi uygulanır?
    A) amuda kaldırılır - b) sırtüstü yatırılır - c) yüzüstü yatırılır - d) sabit yan pozisyona alınır

soru: Açık karın yaralarında organlar dışarı sarkmışsa ne yapılır?
    A) dışarıdaki organlar poşet içerisine konur - b) organlar yara üzerine toplanarak ısla bezle örtülür - c) dışarıya çıkan organlar kesilir - d) hiç dokunulmaz

soru: Sıcak vurması sonucu bayılan kimseye aşağıdakilerden hangisi önce uygulanır?
    A) derhal yatırılmalıdır - b) ilaç içirilmelidir - c) kolonya koklatılmalıdır - d) serin bir yerde, şok pozisyonu alınmalıdır

soru: Solunum zorluğu olan kişiye ilk olarak ne uygulanır? A) başına masaj yapılır b) ağız boşluğu temizlenir, baş arkaya bükülür - c) hastaneye nakledilir - d) yapay diş takılır

soru: Yanık yarası olan bir kazazedenin yarası üzerine aşağıdakilerden hangisi uygulanır?
    A) diş macunu sürülür - b) yoğurt sürülür - c) zeytinyağı sürülür - d) ıslak bezle örtülür

soru: Ilk yardım çantası ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
    A) yayalarda ilk yardım çantası bulunur - b) deniz araçlarında ilk yardım çantası bulunur ama uygulanmaz - c) herhangi bir trafik kazasında kullanılmak için araçlarda bulunur - d) ilk yardımın önemi yok

soru: Omurga yaralanması olan kazazede oturtulursa ne olur?
    A) vücut sıcaklığı artar - b) yara mikrop kapar - c) felç olur - d) saçları dökülür

2. Cevap: Ehliyet sınavından komik sorular

:f106::f106:

3. Cevap: Ehliyet sınavından komik sorular

:super: :super: :cool:

4. Cevap: Ehliyet sınavından komik sorular

soru: Derin yanıklara aşağıdakilerden hangisi uygulanır? A) baş ağrısı hapı - b) salça - c) diş macunu - d) soğuk su, buz
    şeklindeydi benim girdiğim sınavda da şıklar:) ben nemi yaptım? diş macunu ve salça şıkları arasında gittim geldim veee en sonunda aspirini işaretledim :) paylaşım için sağol :)

5. Cevap: Ehliyet sınavından komik sorular

Eee sürekli söylerler ya ehliyeti manavdan mı aldın diye....Hayır ehliyet kursundan...Hmm...Keşke manavdan alsaydın...

6. Cevap: Ehliyet sınavından komik sorular

aynen katılıyorum sana Pardus..
    Hatta benim aklımda bir ampul yandı acaba kasap yada manav dükkanı açıp ehliyet kursu mu yapsam.. evlere servis yaptırarak iyi sürücüler yetiştiririm kanımca :)

7. Cevap: Ehliyet sınavından komik sorular

aynen katılıyorum sana Pardus..
    Hatta benim aklımda bir ampul yandı acaba kasap yada manav dükkanı açıp ehliyet kursu mu yapsam.. evlere servis yaptırarak iyi sürücüler yetiştiririm kanımca :)

8. Cevap: Ehliyet sınavından komik sorular

:f30::f30: Haklısın bu şartlarda böylesi daha iyi gibi.Sen devam et :D Hem eminim sen bu işi daha profesyonelce yaparsın...
    Ehliyeti manavdan mı aldın be kardeşim!!Hayır AMAZONE dan aldım !!! Hmm..tamam pardon abi bilmiyordum.... ;)

Bu arada aynı iletiyi iki kere gönder mişsin...Bir bakıver sana zahmet...

9. Cevap: Ehliyet sınavından komik sorular

evet bilgisayar takıldı.. ama silemiyorum sanırım :(:(:( Amazone kasap manav şarküteri hizm. ltd. şti. Ülkemin en iyi sürücüleri buyrun :):):)

10. Cevap: Ehliyet sınavından komik sorular

:f30::f30::):):f118: