eğitimin önemi ile ilgili kompozisyon

'Soru Cevap' forumunda EyLüL tarafından 9 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

 1. eğitimin önemi ile ilgili kompozisyon

  Eğitim demek insanları belli konular üstünde eğitmek demektir. Mesela küçüklükten başlayarak insanlar sırayla eğitim alır.

  İlkokula başarız önce, okumayı ve yazmayı öğreniriz. Daha sonra lise ve üniversite derken bir meslek sahibi oluruz. Eğer eğitim almamış olsaydık doğduğumuz seviyede bilgi ile kalacağız ve bir gelişme gösteremeyecektik.

  Peki eğitimin olumlu yanları nedir?

  Ülkemiz insanların aldığı eğitim sayesinde kalkınarak güçlü dünya ülkeleri arasına girer. Eğitimsiz olursak teknolojiyi geliştiremez ve bu konuda yurt dışına bağlı bir ülke olmuş oluruz.

  Yine aldığımız eğitimler sayesinde çocuklarımıza eğitim veririz. Yani bu süreç zincirleme şeklindedir. Aradan bir halka koparsa eğitim sistemi çöker ve ülkemizin zararına olur. Askeri alanda teknoloji ve gelişmeler, ekenomi alanında gelişmeler hepsi de eğitime bağlıdır.

  Eğitimin en başında ve en önemlisi de dini eğitimdir. Çocuklarımızı küçüklükten itibaren kuran kurslarına veya camilere göndererek dini yönlerini kuvvetlendirmeye ve bilgilendirmeyi amaçlarız. Zaten bir çocuk dini eğitimini tam anlamıyla almışsa diğer beşeri ilim konularında alacağı eğitim ile ülkesine son derece bağımlı ve ahlaklı bir genç olarak yetişir.

  Siz siz olun çocuklarınızın dini eğitimini ihmal etmeyin.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Temmuz 2014
Yükleniyor...
- eğitimin önemi ilgili Forum Tarih
eğitimin önemi ile ilgili atasözleri Soru Cevap 3 Ekim 2012
eğitimin önemi ile ilgili sloganlar Soru Cevap 30 Eylül 2012
eğitimin önemi ile ilgili yazılar Soru Cevap 30 Eylül 2012
Çocuk eğitiminde en etkili yaş dönemi hangisidir ? İslami Bilgiler 30 Kasım 2013