Efendimiz( sav) Taifte ettiği Dua

'Hz.Muhammed (sav)' forumunda Semerkand tarafından 1 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Efendimiz( sav) Taifte ettiği Dua
    Hz.Muhammed sav taifteki duası
    Bismillâhirrahmânirrahîm”
    Güne Resûlullah (aleyhissalâtü vesselâm)'ın Taif'te ettiği dua ile başlayalım;

"Ey Allahım!

Gücümün zayıflığını, tedbirimin azlığını, halkın nazarında zavallı ve hor görülüşümü, sana arz ve şikâyet ediyorum!

Ey merhametlilerin en merhametlisi!

Sensin, zayıf düşenlerin Rabbi!

Sensin, benim Rabbim!

Sen, beni kime; sana uzak olan ve beni gördükçe bana sert ve kaba davranan kimseye mi bırakıyorsun? Yoksa dâvamda bana üstün kılacağın düşmana mı bırakıyorsun?

Eğer sen bana gazaplı değilsen, başıma gelenlere hiç gam çekmem! Fakat senin esenlik ve rahmetin, benim için gazabından daha hoştur.

Senin benim üzerime gazabını indirmenden yahut öfkenin üzerimde yerleşmesinden senin Yüzünün (Zatının) nuruna sığınırım! O öyle bir nurdur ki, karanlıkları aydınlığa boğar, dünya ve âhiret işlerini düzene koyar.

Her şey senin rızan içindir ve bütün güç, kuvvet de sende, senin elindedir!"

âmin
    Efendimiz (S.a.v) salat-ü selam getirelim, sonrada ümmeti-i muhammed için bir Fâtiha okuyalım.
    Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin abdike ve Resulike ve alel'muminine vel'muminati vel'muslimine vel'muslimati.
    Manası: Allahım ! kulun ve Resulun Hz.Muhammed (s.a.v)'e salat (Rahmet) et. Mümin olan erkek ve kadınlara, müslüman olan erkek ve kadınlara da merhamet eyle.