Eda Taşpınar Kimdir

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 1 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

1. Eda Taşpınar Hayatı

Eda Taşpınar Biyografisi

Eda Taşpınar’ı Show tv ekranlarının Yok Böyle Dans programında tanındı Eda Taşpınar hayatı:

Eda Taşpınar Denizcilik Bankası Karaköy Yolcu Salonu önündeki Atatürk büstü (1927), Türk heykelciliğinde yapılan ilk büst. Fakat esas belirleyici yıl 1928. O yıl Mustafa Kemal’e poz verdirme imkânı bulmuş Kenan Yontunç torunudur.

Eda Taşğınar kendini şöyle anlatıyor...

11 yaşında eğitimim için Miami’ye gönderildim. İki sene Boca Ratenda’da okuduktan sonra, Robert Kolej’deki eğitimime devam etmek üzere Türkiye’ye döndüm. Daha sonra London College of Fashion ve Central School of St.Martins’de moda eğitimi aldım Tüm bu süreçte ayakkabı tasarımı, genel tasarım ve styling konularının yanı sıra vaktim el verdiğince moda fotoğrafçılığı, şapka tasarımı konularında kendimi geliştirmeye çalıştım.Dünyaca tanınmış birçok markada staj yaptım, moda haftalarında backstage’lerde çalıştım ve tanınmış moda editörlerine asistanlık yaptım. Bu yoğun ve faydalı dönem, tasarımlarımı geliştirmemi ve eksiklerimi daha çabuk tamamlamamı sağladı. Bu sayede tanınmış yabancı ailelere ayakkabı tasarlama şansı yakaladım.

Türkiye’ye döndükten sonra profesyonel anlamda bu çalışmaları yapmaya ara verdim. Şimdi o heyecanı Punto ile birlikte, Punto by Eda Taşpınar adı altındaki ilk koleksiyonumla tekrar yakaladım diyor...

http://www.forumdas.net/yerli-guzeller/eda-taspinar-resimleri-207690/