Ebrunun Doğal Güzellik Sırları

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 15 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Ebru Şallı'nın Doğal Güzellik Sırları
    Ebru Şallı'dan ''Ebru'nun Doğal Güzellik Sırları''

Ebru'nun Doğal Güzellik Sırları kitabından güzellik sırları

Ebru Şallı doğal güzellik maskeleri ve tariflerini paylaşıyor. Bu doğal bakım tariflerinin hepsi sebze, meyve ve doğal yağlardan oluşuyor.

Kuru ciltler için maske
    1 yumurta sarısı
    1 kaşık yağsız süt tozu
    1 kaşık taze süt
    1/2 kaşık bal
    Hepsini bir fincanda karıştırın. Mayonez kıvamına gelene kadar çırpın. Bolca yüze ve gerdana uygulayın. 15 dakika bırakın, sonra sıcak su ile temizleyin, en sonunda soğuk su ile yıkayın.

Yoğurtlu Maske
    1 Kaşık Yoğurt
    1 Kaşık Baş Kili
    Yüzünüzü canlandırmak ve serinletmek için, 1 kaşıl yoğurt ile bir kaşık baş kilini karıştırın.
    Bu karışımı, göz çevresi hariç, yüzünüze sürün. Kurumaya bırakın. 15 dakika uzanın. Sonra soğuk su ile yıkayın.

Yüz Temizleyicisi
    1 Yemek kaşığı bal
    1 havuç
    İnce çekilmiş badem
    1 Çay kaşığı limon suyu
    Tüm malzemeleri karıştırın. Karışımı yüze sürüp biraz masaj yapın. Cildinize iyice nüfuz ettiğinden emin olduktan sonra yüzünüzü bol su ile yıkayın.

Sıkıştırıcı Maske
    1 Yumurta akı
    1 Kaşık Süt tozu
    1/2 Kaşıl Bal
    Tüm malzemeyi bir fincanda karıştırın. Düzgün bir karışım elde edinç Mümkün olduğu kadar kalın bir tabaka halinde yüz ve boyuna sürün. Maskeyi önce sıcak su ile kaldırın. Sonra soğuk su ile yıkayın ve göz losyonu sürün. Küçük kırışıklıkları çöküntüleri giderdiğini göreceksiniz.

Büyülü Bahçe Maskesi
    1/2 Papaya
    1/2 Tatlı kaşığı limon suyu
    1 Tatlı kaşığı bal
    Tüm malzemeleri karıştırarak temiz yüze uygulayın. 10 dakika sonra durulayın. Papaya enzimleri cildi yumuşatarak cildin yüzeyindeki ölü hücreleri ortadan kaldıracaktır.

Yumurta Sarısı Maskesi
    Bir adet yumurta sarısını iyice çırptıktan sonra cildinize pamuk yardımıyla sürün. 15 dakika sonra soğuk su ile durulayın. Bu maske cilt için harikadır. Gözenekleri sıkılaştırarak cilde gerginlik verir.

Meyveli Yüz Maskesi
    1 Adet Muz
    1 Adet Ananas
    2-3 Adet Çilek
    Bir adet muz, ananas ve birkaç çileği çatalla ezerek yüzünüze sürün. 10-15 dakika sonra soğuk su ile durulayın.

Vücut Maskesi
    1 Avuç dolusu dözülmüş badem
    5 Yemek kaşıpı yulaf unu
    2 Tatlı kaşığı ermer şeker
    2 Yemek kaşığı bal
    1/4 Fincan sıcak su
    Tüm malzemeyi karıştırarak macun kıvamına getirin. Özellikle göğüs ve sırt kısmı olmak üzere maskeyi bütün vücudunuza sürün. 10 dakika sonra masaj yaparak çıkartın ve duş alın.
    Vücuda nem ve canlılık kazandırır.

2. Cevap: Ebrunun Doğal Güzellik Sırları

Allaalalaa Ebru Şallı güzel miydi ki sırları olsun...:)

3. Cevap: Ebrunun Doğal Güzellik Sırları

Hadi tamam herkesin güzellik anlayışı farklıdır.:) Bakımlı diyelim o halde;)

4. Cevap: Ebrunun Doğal Güzellik Sırları

Ben hiçbir şey demem..Söylenecek bir şey yok...:))))

5. Cevap: Ebrunun Doğal Güzellik Sırları

Ben beğeniyorum.Esmer ve zayıf :f40: daha ne olsun :f37:

6. Cevap: Ebrunun Doğal Güzellik Sırları

Biz söylesek bu lafı DarK adımızı çıkartmaya hazır.:f20:

7. Cevap: Ebrunun Doğal Güzellik Sırları

Ama ama ama ben hemcinsim olarak beğeniyorum.Siz o gözle bakmıyorsunuz :f30:

8. Cevap: Ebrunun Doğal Güzellik Sırları

Aman diim hiç bir gözle bakılmaz..Gözlere yazık :DDDD

9. Cevap: Ebrunun Doğal Güzellik Sırları

Yarencim denedinmi sen etkili olyormu? :f40:
    Bende hemen denicem gerçi biraz yorgunum ama olsun güzellik için her zaman vaktim vardır:):) olmasada oldururuz :f196:

10. Cevap: Ebrunun Doğal Güzellik Sırları

Canım ben cildime çok fazla şey sürmem temizleme amaçlı bir sebamed sabun yada losyonu kullanırım. Birde günlük hiç değişmediğim nemlendirici kremim..İlerde ihtiyaç duyarsam denermiyim bilemem.;)